|
1. Griba - Es+, Jūs- Karalis.
Viena no pirmajām pazīmēm ir pilnīga pakļaušanās un pārliecība par savām vēlmēm un iegribām. Turklāt Karalis skaidri nošķir, kur ir vēlme un kur ir iegriba. Jebkurā gadījumā Karalis vadīsies tikai pēc savām vēlmēm. Citu vēlmes un to aizbildināšanās ar savām vēlmēm, pirmās gribas nēsātāju neietekmē, viņš nepievērš tām īpašu nozīmi un neuzskata, ka tām būtu jāpievērš uzmanība. Citu vēlmes ir tikai nosacījumu kopums, kas jāņem vērā, lai realizētu savas vēlmes. Pēc, Karaļa domām, nav tādu situāciju, kas traucētu piepildīt viņa vēlmes un turklāt, ja pastāv kāda vēlme, tad tā ir piepildāma.
|
2.Fizika - Es+, Jūs+ Darbinieks.
Materiālā pasaule ir tā, kur psihosofijas tipa ar 2.fiziku, var ļoti labi izpausties. Darbinieks - ir ļoti prātīgs un praktisks cilvēks. Stāv stingri uz savām kājām. Visu savu dzīvi uzlabo prasmes dažādās piemērotās tam jomās, uzlabo kvalifikāciju. "Darbinieks" var palīdzēt citiem cilvēkiem materiālajā sfērā, darot labu vienkārši tāpat vien - sava prieka pēc. "Darbinieks” pievērš lielu uzmanību detaļām un sīkumiem, kas veido dzīvi, sniedz padomus citiem un aktīvi piedalās jautājumos, kas skar tuvāko cilvēku materiālo pasauli. Tajā pašā laikā, neaizmirst par savām vajadzībām un komfortu, prot gūt baudu, pielāgoties jebkādiem apstākļiem, parūpējoties gan par sevi, gan par saviem tuviniekiem. Bet ja "darbinieka" pūles netiek novērtētas, vai pat vēl sliktāk, tiek noniecinātas un kritizētas, tad tas tiek ļoti ņemts pie sirds, var arī apvainoties.
|
3. Loģika – Es-, Jūs- Skeptiķis
Skeptiķis rūpīgi pārbauda loģiskumu un saskaņotību jebkurā argumentā vai spriedumos. Turklāt viņš netiek galā ar lielo informācijas apjomu un nespēj novērtēt pamatojuma rezultātus, un bieži gadās, ka ļoti vērtīga informācija tiek atmesta, kā nevajadzīga un lieka, jo nebija pietiekoši daudz loģisku izskaidrojumu un faktu tai. Skeptiķis nojauš par savu informācijas apstrādes nespēju, tāpēc visur sagaida klupšanas akmeņus un gaida kur būs loģikas lamatas. Skeptiķis ļoti slimīgi uztver kritiku savā pārliecībā un spriest spējās, ar grūtībām atkāpjas no sava viedokļa, pat ja jūt, ka viņam nav taisnības. Pārliecināt Skeptiķi var tikai pakāpeniski un neatlaidīgi izklāstot informāciju un faktus no dažādām pusēm un sistemātiski pārbaudot vai skeptiķis ir uztvēris domu. Jūtot savu nepārliecīgu, viņš dažkārt atsakās kaut ko paust un racionalizē, jo ļoti baidās pieļaut kļūdas, veidojot loģisku spriedumu ķēdi. Biežāk viņi iesaistās strīdos, un gūst lielu prieku un gandarījumu, ja tomēr ar savu viedokli ir apgāzis pretinieka loģiskos argumentus. Bet neskatoties uz uzvaru strīdā, viņam nepieciešams autoritatīvas personas apliecinājums par viņa taisnību ar plašu izklāstu par viņa loģiskajiem spriedumiem.
|
4. Emocija – Es-, Jūs+ Žāvulis.
Žāvulim, paša emocijas ļoti maz nozīmē. Viņš nav pārliecināts par savām emocijām un arī par to esamību. Kaut arī viņš pievelk emocionālo cilvēku uzmanību. Žāvulis ir spējīgs aplipināties ar citu emocijām: smieties, kad citi smejas un skumt, kad citi skumst. Tai pašā laikā viņu var sakaitināt tas, ja kāds vēlēsies noskaidrot viņa emocionālo stāvokli un piemēroties tam. Žāvulim, tas varētu likties neīsti. Ceturtās emocijas nēsātājs patstāvīgi ir atkarīgs no apkārtējo emocionālā vērtējuma īpaši, ja tas atkarīgs no viņa augstākstāvošajām funkcijām. Ar laiku Žāvulis iemācās šablonus pēc kā vērtēt attiecībā pret uz cilvēku savstarpējām attiecībām, morāli, par mākslas darbiem, bet šo viedokli var viegli mainīt, jo šīs tēmas viņam nav būtiskas.
|
Visas tiesības aizsargātas. PeRtipo.lv 2014
|