|
1. Emocija - Es+, Jūs- Romantiķis.
Pirmās emocijas nēsātājs tik ļoti ir pārņemts ar savām emocijām, ka nespēj uztvert citu apkārt esošo cilvēku emocijas. Romantiķi var atšķirt ar pārlieku spēcīgu reakciju uz apkārt notiekošo. Viņš neaptver, cik lietderīgi pauž savas jūtas, par cik uzskata, ka jebkura viņa reakcija ir pilnīgi patiesa. Aizraujoties ar kādu ideju, romantiķi tā spēj pilnībā aizrauties ar to, ka pat pieredze neapstādinās viņa maksimālismu un varēs sadegt kaislībās ar to. Romantiķim ir iekšējā pārliecība, ka tikai viņš var noteikt kādas emocijas ir, piemērotas konkrētās situācijās un kādās, izjūtas var citi piedzīvot.
Ja apkārtējie cilvēki ignorē viņa emocionālo nostāju, viņš var apvainoties un distancēties no šiem cilvēkiem uzskatot, ka tie ir neiejūtīgi un neuzmanīgi.
|
2. Loģika – Es+, Jūs+ Orators.
Otrās loģikas nēsātājam sagādā baudu loģisku ķēžu un pierādījumu virknējums. Orators smiesies par dogmatiskiem un kategoriskiem apgalvojumiem, tā kā viņš saprotu, ka pierādīt var jebko un dažkārt ar to arī aizraujas. Orators, pamatojoties uz noteiktiem faktiem pierāda kādu lietu un pēc tam pamatojoties uz šiem pašiem faktiem, pierāda pretējo. Tāpēc viņš nekad neņem vērā loģiskus paskaidrojumus. Viņam patīk runāt un piedalīties citu cilvēku spriedelējumos, viņš ir gatavs iesaistīties strīdos, tikai strīda pēc, lai gūtu baudu spēlējoties ar pierādījumiem, tādā veidā viņš var palīdzēt citiem sapīties savos loģiskajos spriedumos, bet viņa strīda mērķis nav, lai pierādītu paša taisnību. Vienīgais, kas viņu var aizvainot - viņa loģisko spriest spējo nenovērtēšana, kā arī atteikšanās klausīties.
|
3. Fizika – Es-, Jūs- Neaizskaramais.
Materiālajā pasaulē trešās fizikas īpašnieks, izjūt neskaidrību un nestabilitāti. Izjūtas var būt nepamatotas. "Neaizskaramais" ir aizdomīgs jautājumos, kas skar viņa veselību, ārējo izskatu un fiziskajās sajūtās. "Neaizskaramais" dala visu pasauli "mans" un "ne mans", bet nenovelk stingras robežas tajā, jo nav pārliecināts par tām, kas sagādā arī diskomfortu. Ja savu fizisko ķermeni var vēl skaidri definēt, tad kur sākas un kur beidzas materiālie resursi, noteikt ir grūti. "neaizskaramajam" nepatīk sveši cilvēku pieskārieni ne viņa ķermenim, ne mantām. Bieži izjūt materiālo resursu nepietiekamības bailes (naudas, mantas, veselības), kas var atbalsoties uz viņa pašsajūtu, Var bieži būt nedrošs par nākotni, var būt arī skops, krāt un taupīt savu naudu. Viņam nepieciešam citu iesaiste un atbalsts viņa materiālajā labklājībā.
Var sūdzēties par veselības problēmām, par naudas trūkumu cilvēkiem, kuriem viņš uzticas, jo vienkārši nav pārliecības šajās jomās. Neaizskaramie dažkārt vēlas kļūt autoritātes fiziskajā sfērā - var sākt veidot rokdarbus, aktīvi piedalīties saimnieciskajos darbos, bet no šīm aktivitātēm viņš ātri pagurst, kaut gan reti to atzīst. Katrai savai rīcībai viņš gaida apstiprinājumu - garšīgi ir pagatavojis maltīti, vai labi iekārtojis dzīvokli utt. Cilvēkus, kas nav ieinteresēti viņa materiālā labklājībā, Neaizskaramais cenšas neapgrūtināt ar savām problēmām, bet tie, kas nepamana viņa vajadzības vai pat rada zaudējumus - baidās un izvairās no tiem.
|
4. Griba - Es-, Jūs+ Dzimtcilvēks.
Ceturtās gribas pārstāvim viņa paša vēlmes nav nekas būtisks. Nevarētu teikt, ka viņš neko nevēlās, bet viņam labāk patīk, ja kāds cits ir sagribējis tieši to pašu un sācis rīkoties . Bet, ja šāda cilvēka blakām nav, tad ceturtās gribas nēsātājs varētu ilgi saņemties uz savas vēlmes realizāciju, turklāt var pat nekad neizteikt šo vēlmi skaļi. Varētu šķist, ka Dzimtcilvēks, kā rudens lapa nēsājas vējā pēc citu vēlmēm, kaut kādā ziņā tā varētu būt taisnība, ja vien viņa augstākās funkcijas nav pretrunā ar citu vēlmēm. Galvenais, lai šīs vēlmes ir izteiktas tieši un konkrēti, un bez liekām diskusijām. No viņa iekšējām vēlmēm maz kas ir atkarīgs, tāpēc viņš bieži atrodas tādu cilvēku kompānijā, kas zina, ko grib un pievienojas viņu vēlmju realizēšanā.
|
Valērijs Vorobjovs www.психософия.com
|
Visas tiesības aizsargātas. PeRtipo.lv 2014
|