|
1. Griba - Es+, Jūs- Karalis.
Viena no pirmajām pazīmēm ir pilnīga pakļaušanās un pārliecība par savām vēlmēm un iegribām. Turklāt Karalis skaidri nošķir, kur ir vēlme un kur ir iegriba. Jebkurā gadījumā Karalis vadīsies tikai pēc savām vēlmēm. Citu vēlmes un to aizbildināšanās ar savām vēlmēm, pirmās gribas nēsātāju neietekmē, viņš nepievērš tām īpašu nozīmi un neuzskata, ka tām būtu jāpievērš uzmanība. Citu vēlmes ir tikai nosacījumu kopums, kas jāņem vērā, lai realizētu savas vēlmes. Pēc, Karaļa domām, nav tādu situāciju, kas traucētu piepildīt viņa vēlmes un turklāt, ja pastāv kāda vēlme, tad tā ir piepildāma.
|
2. Loģika – Es+, Jūs+ Orators.
Otrās loģikas nēsātājam sagādā baudu loģisku ķēžu un pierādījumu virknējums. Orators smiesies par dogmatiskiem un kategoriskiem apgalvojumiem, tā kā viņš saprotu, ka pierādīt var jebko un dažkārt ar to arī aizraujas. Orators, pamatojoties uz noteiktiem faktiem pierāda kādu lietu un pēc tam pamatojoties uz šiem pašiem faktiem, pierāda pretējo. Tāpēc viņš nekad neņem vērā loģiskus paskaidrojumus. Viņam patīk runāt un piedalīties citu cilvēku spriedelējumos, viņš ir gatavs iesaistīties strīdos, tikai strīda pēc, lai gūtu baudu spēlējoties ar pierādījumiem, tādā veidā viņš var palīdzēt citiem sapīties savos loģiskajos spriedumos, bet viņa strīda mērķis nav, lai pierādītu paša taisnību. Vienīgais, kas viņu var aizvainot - viņa loģisko spriest spējo nenovērtēšana, kā arī atteikšanās klausīties.
|
3. Emocija – Es-, Jūs- Sausiņš.
Trešās emocijas nēsātāja īpatnība - vēlme kontrolēt gan savas gan citu emocijas un reizē arī nespēja to izdarīt. Sausiņš ir neaizsargāts pret emocionāliem uzbrukumiem. Nokļūstot zem emocionālā spiediena, viņš var pilnībā zaudēt kontroli pār sevi - nav paredzams vai viņš būs vēss, ierausies sevī vai kritīs histērijā - viņa uzvedība nebūs adekvāta situācijai. Tādās situācijas Sausiņš paliek neaizsargāts pret izsmieklu no citu cilvēku puses. Kaut arī viņš ir pārliecināts par to, ka ir neievainojams, viņš pilnībā nav spējīgs sevi aizstāvēt.
Sausiņš nav pārliecināts par saviem emocionālajiem novērojumiem un pārdzīvojumiem un tāpēc ilgojas pēc citu atbalsta un pēc tā, ka viņš ir labs, ka viņš patīk apkārtējiem, ka neliekas citiem smieklīgs un ka ir adekvāts savās emocijās.
|
4. Fizika – Es-, Jūs+ Sliņķis.
Materiālās un fiziskās sfēras jautājumos ceturtās fizikas nēsātājs spēj nodrošināt sev nepieciešamo minimumu un tas atkarīgs no apkārtējās vides prasībām. Sliņķi var nosaukt par sliņķi tiešā nozīmē tādā ziņā, ka viņam ir slinkums nodrošināt savas materiālās vajadzības un vēl jo vairāk, viņam negribas domāt par to arī citu vietā. Viņam vieglāk, lai apkārtējie paši risina, bez viņa iesaistīšanās, kas tiem nepieciešams materiālajā sfērā - drošība, komforts, savukārt sliņķis ir gatavs atbalstīt un palīdzēt citiem šīs vēlmes piepildīt. Runājot par paša materiālajām vajadzībām, tās tiek uzticētas kāram autoritāram cilvēkam, bet līdz tādai robežai, lai nebūtu pretrunā ar viņa paša vajadzībām.
Viņam nepatīk apspriest materiālās un fiziskās vajadzības - fizisko veselību un labklājību, viņaprāt, šajā sfērā vienu reizi tiek noteikti apspriesti noteikumi un tiem vajadzētu noturēties turpmāk bez sarežģījumiem.
|
Valērijs Vorobjovs www.психософия.com
|
Visas tiesības aizsargātas. PeRtipo.lv 2014
|