Saules paneļi kalkulators, saules paneļi privātmājai, saules paneļu komplekts!

Socionikas pamatlicēji

 

Karls Gustavs Jungs (1875 - 1961) Carl Gustav Jung 


Šveiciešu psihologs un psihiatrs. Viņš savos pētījumos ir pierādījis, ka personības tipi atšķiras ne tikai psihiski slimiem, bet arī normāliem cilvēkiem. Balstoties uz viņa izveidoto tipoloģiju, tika izveidota socionika., kā arī virkne populāru testu: MBTI, Keyrseya tests, Aizenka tests u. c. Pēc Junga teorijas pastāvēja 8 tipi. Katram tipam bija viena stipra un viena vāja funkcija.


Izabella Brigsa-Maiersa (1897 - 1980) Isabel Briggs Myers kopā ar savu meitu izveidoja MBTI tipoloģijas sistēmu, kas pašlaik populār ASV.


Antoni Kepinski   Antonis Kempiņskis (1918 - 1972) Antoni Kępinski


Poļu psihiatrs. Kritizēja mistisko Junga koncepciju, nepieņēma viņa tipu teoriju, bet radīja pats savu. Tajā pašā laikā savā grāmatā “Neirožu psihopatoloģija” aizsāka lietot jēdzienu “informējošais metabolisms” (maiņa), kas, pēc viņa domām, ir izskaidrojoša likumsakarība stabilām attiecībām starp cilvēkiem.


Ausra Augustinaviciute Aušra Augusta (4.04.1927 - 19.08.2005) 
Īstais uzvārds ir Augustinavičiūte. Viņa dzīvo Viļņā (Lietuvā). Apvienojot Junga personības tipus ar “informējošā metabolisma” jēdzienu, radīja socioniku – teoriju par starptipu attiecībām. Augusta ir finansiste, vēlāk – socioloģe, bet 1968. gadā – Viļņas Pedagoģiskā institūta Ģimenes fakultātes dekāne.