Saules paneļi kalkulators, saules paneļi privātmājai, saules paneļu komplekts!

Štirlics.

Divos vārdos: Dzīves saimnieks
Funkcijas: Loģiski-sensorais ekstraverts
Tipa nosaukums pēc MBTI: ESTJ
Kvadra: 4 Gamma (Gabēns, Dostojevskis, Hakslijs, Štirlics)
Kvadras vērtības:
Administrators (Štirlics, ESTJ) 
Administrators (Štirlics, ESTJ)
Materiālās pasaules pavēlnieks, sākot no dzīvesvietas iekārtošanas, apģērba, līdz cilvēka fiziskajai pašsajūtai. Fiziskā komforta plānā rūpējās gan par savu, gan savu tuvinieku dzīves telpu. Akurāts, pieklājīgs un ar nepazīstamiem neatļaujas būt familiārs. Enerģisks, neatlaidīgs, nemīl dzīvot bez darba. Spēcīgi attīstīta īpašnieka izjūta. Nepieļauj, ka viņa teritorijā kāds izrīko un diktē noteikumus. Dzīvo pēc principa: «Mans nams – mana pils». Cīnītājs par darba kvalitāti, drošību un produktivitāti. Tiecas darbu racionalizēt. Gādīgs un ekonomisks saimnieks. Māk nodalīt derīgo no nederīgā, savu darbošanos pakļaut mērķa sasniegšanai. Prot rīkoties ar tehniku. Ļoti praktisks prāts. Labprāt pamāca citus, kā dzīvot prātīgi un lieki netērēt savas rezerves.
Teicams vadītājs, kurš saviem padotajiem cenšas radīt tādus pašus ērtus apstākļus kā pašam un tikai tad uzskata, ka viņam ir tiesības būt prasīgam. Saviem tuviniekiem nodrošina pārticību un komfortablus dzīves apstākļus. Māk radoši variēt dažādas pieejas, uzskaitot visus apstākļus – esošos un iespējamos – gan traucējošos, gan veicinošos, neaizmirstot par galveno uzdevumu. Meklē drosmīgus, nestandarta tehnoloģiskos risinājumus. Sīki plāno paredzamos darbus, analizē detaļas. Teicami darbojas ražošanā, ekonomikā, kārtībsargājošās iestādēs, kulinārijā un mākslinieciskajā jaunradē.
Rūpīgi sagatavo darba vietu, instrumentus, materiālus. Ja gatavojas darīt kaut ko, kas grūti padodas vai ko neprot, tad vispirms savāc iespējamo informāciju, paraugus, norādījumus, pēc tam veic šo darbu rūpīgi, pilnīgi uz to koncentrējoties. Ikvienu darbu, ko iesāk, cenšas pabeigt līdz galam un svarīgus darbus veic spoži. Viņa darba rezultāti vienmēr izskatās skaisti un akurāti. Labāk kaut ko pārtaisa, nekā atstāj tādā veidā, kas pašu neapmierina. Mīl kārtību un tīrību, tai pašā laikā labi orientējas haosā. Citiem palīdz mazāk ar vārdiem, vairāk ar darbiem. Cīnās pret nedisciplinētību, normu un likumu neievērošanu. Pats demonstrē organizētības paraugu, nespēj darboties «uz dullo». Kritiski vērtē gan savu, gan otra darbu. Prot likt cilvēkam strādāt un censties. Necieš ap sevi sliņķus, jo pats darbam atdod visus spēkus.
Atpūšas tikpat pamatīgi, kā strādā. Patīk bagātīgi svinību galdi, pats prot gatavot garšīgus ēdienus. Labprāt dāvā dāvanas tuvajiem cilvēkiem, izdomā pārsteigumus. Vaļasprieki viņu maz interesē. Estēts. Ne tikai viņa darbs, bet arī pats ir tīrīgs un gaumīgs. Rūpīgi seko savai ārienei, nemīl neko lieku, neaizraujas ar aksesuāriem, īpašu uzmanību velta apaviem. Ļoti labi atšķir skaisto no neglītā, izvēlas kvalitatīvas un praktiskas lietas, kurās jūtas ērti. Apbrīnojami labi piemeklē sev lietas, kas ir gan skaistas, gan derīgas, pat, ja nav vairs jaunas. Apģērbu nēsā ilgi un tas vienmēr pārsteidz ar savu svaigumu. Dod priekšroku stingram lietišķajam vai klasiskajam stilam. Štirlics arī citus grib redzēt skaisti ģērbtus, jo tas viņam ir estētisks baudījums. Lietas, ko iegādājies savai mājai un kurām viņa acīs ir vērtība, mīl aplūkot, kopt, izturas pret tām ar tādu saudzību kā pret dzīvām būtnēm. Tas pats attiecas uz darba instrumentiem – visi ir akurāti, ērti lietojami un glīti.
Nespēj dzīvot haosā un nekārtībā. Nepārtraukti cenšas ieviest kārtību, uzmana, lai mājā un darbavietā vienmēr valdītu tīrība, katra lieta būtu savā vietā. Ir ļoti neapmierināts, ja kāds to neievēro. Piemīt brīnišķīga formas un harmonijas izjūta. Nav tik svarīgi, cik partneris ir loģisks, bet svarīgi, lai tas būtu elegants un labā fiziskā formā, jo šīs lietas ir atkarīgas tikai un vienīgi no paša cilvēka gribas un vēlēšanās. Viņam liekas, ka liekais svars un haotiskums ir dvēseliskas izlaidības pazīme, izaicinājums sabiedrībai.
Bezbailīgs. Ir pārliecināts par saviem fiziskajiem dotumiem, bet savu enerģiju neizmanto, lai izdarītu emocionālu spiedienu vai pazemotu otru. Fiziski izturīgs. Smagi pārcieš slimošanu, taču pats ielaiž slimības, jo viņam nepatīk sīkumaini rūpēties par veselību. Skeptiski uztver visus brīdinājumus un padomus, kā arī parakstītos medikamentus. Slimības laikā ir īpaši kaprīzs. Citus ārstē labprātāk nekā pats sevi. Viņam ļoti svarīgi ir noskaidrot otra sliktās pašsajūtas iemeslus. Pats bieži vien ir labs ārsts. Grūtības sagādā nepieciešamība vārdos izskaidrot kādas darbības tehnoloģiju. Instrukcijas nodod pēc metodes: «Dari kā es!» No vārdiem un runāšanas cenšas ātrāk pāriet uz darīšanu.
Attiecībās ar cilvēkiem izrāda cieņu, ir korekts un savaldīgs, pret draugiem – uzmanīgs un atvērts. Saskarsmē cenšas paust dzīvesprieku, humoru, simpātijas, pozitīvas emocijas. Tiesa gan, viņam tas izdodas paskarbi. Štirlics iekšēji dzīvo saspringtu emocionālo dzīvi, cenšas būt mierīgs, taču emocijas bieži vien izlaužas uz āru. Strīdā viegli iekarst un saniknojas, bet niknums tikpat ātri pāriet. Kad emocijas gūst virsroku, otra viedoklī viņš vairs neieklausās, to nesadzird un ietiepīgi paliek pie sava. Štirlicam grūti atzīt, ka ir kļūdījies, ka viņam nav bijusi taisnība. Taču, ja partneris nezaudē savaldību un nepakļaujas viņa sparam, Štirlics atkal kļūst uzmanīgs un laipns. Māk apslāpēt savus emocionālos uzliesmojumus.
Prasīgs – it īpaši pret sevi un saviem tuviniekiem, Ja kāds neturas pie noteiktās kārtības, izsaka tām piezīmes un aizrādījumus. Nemierīgs, nevar nosēdēt bezdarbībā, vienmēr ir ar kaut ko aizņemts. Ļoti necieš, ja kāds jaucas viņa darīšanās, izrīko, kā arī ironizē par viņu. Tādos mirkļos Štirlics uzliesmo un var arī nenokontrolēt savas emocijas – sākt «plēst traukus» vai pat iesist otram un aiziet.
Attiecībās augstu vērtē tos, kuri nežēlo viņam savu laiku. Būdams spilgts reālists, ar visu savu būtību atrodas šodienā. Cenšas būt punktuāls, iekļauties termiņos, bet slikti izjūt laika tecējumu, tādēļ grūti laikus izpildīt daudzos plānus un tas rada pamatīgu satraukumu. Viņš cenšas visu izplānot un uz visu gatavojas jau iepriekš, tādēļ neparedzētas izmaiņas viņu kaitina un izsit no ritma. Aizstrādājies var vispār aizmirst paskatīties pulkstenī. Nepatīk lūkoties nākotnē, taču viņam ļoti nepieciešams just nākotnes garantu, paredzēt notikumu gaitu. Nelaimes nāk negaidīti un Štirlicam pamazām rodas sajūta, ka nedrīkst atslābināties, ka jāgatavojas kaut kam neparedzētam. Īsti labi nesajūt briesmu tuvošanos, tāpat ar grūtībām padodas ilgtermiņa plānu izstrādāšana.
Nespēj ietekmēt apkārtējo cilvēku attiecības. Ja runa ir par darījumu kontaktiem, pieņem gandrīz jebkādu attieksmi. No tuva cilvēka gaida pastāvīgus apliecinājumus, ka viņa jūtas ir tīras, dziļas un noturīgas. Viņa interese par pretējo dzimumu ir pilnīgi apzināta, viņš no tās nebaidās. Grūtāk ir ar emocijām. Štirlics jūt nepieciešamību mīlēt un būt mīlēts, bet no mīlestības radīt poēmu nemāk. Cenšas pretējo dzimumu piesaistīt ar galantu uzvedību, glāstiem, pakalpojumiem, dāvanām, likt just, cik gatavs viņš ir cienīt, saudzēt, aizstāvēt un lutināt savu mīlestības objektu. Nespēj dzejiski runāt par jūtām. Cenšas izvairīties no nejaušībām, visās lietās vēlas pilnīgu skaidrību. Jūtu dzīvē neuzdrošinās riskēt.
Nemitīgi analizē bijušās kļūdas, lai tās neatkārtotu turpmāk. Necieš radikālas pārmaiņas. Labprātāk virzās uz priekšu taisni, bez līkločiem. Baidās ieviest kaut ko jaunu savā dzīvē, mainīt ierasto vai to, kas citiem jau šķiet noiets posms. Tas galvenokārt attiecas uz partnerattiecībām. Štirlics parasti samierinās ar veco partneri, neuzdrošinās veidot kaut ko jaunu, jo tas viņam šķiet pamatīgi pārdomājams risks. Spēj ilgstoši sadzīvot konfliktattiecībās, noslēgties no tām darbā vai biežāk uzturēties pārbaudītu draugu un tuvinieku vidū, nekā šķirt laulību, pat ja nespēj vairs atrast nevienu labu vārdu, ko par to teikt. Ir ļoti uzticīgs saviem ieradumiem. Nepatīk jauninājumi, neuzticas tam, kas varētu strauji mainīt viņa dzīvi, ļoti lēni «iešūpojas» pārmaiņām. Konservatīvs ieradumos, ciena tradīcijas un laika gaitā nostiprinājušās ieražas. Taču cenšas no laika neatpalikt, ar spēku pie vecām tradīcijām tomēr neturas.
Kopumā cilvēkus novērtē un izprot pareizi, taču nepamana un neatšķir sīkumus, kas bieži vien noved pie dramatiskām kļūdām. Labprāt un ar patiku klausās stāstus par skaistām cilvēku savstarpējām attiecībām. Mīl garas, sirsnīgas sarunas par brīvā laika pavadīšanas veidiem, dvēseles dzīlēs noslēpto un par to, kā dzīvot pilnvērtīgāk. Neskatoties uz ārējo skarbumu, Štirlics dvēselē ir diezgan sentimentāls un jūtīgs. Viņa pašsajūta atkarīga no apkārtējās psiholoģiskās atmosfēras. Ja cilvēki ap viņu ir naidīgi, neuzticas cits citam, Štirlica veselība pasliktinās. Sev mīļu un nozīmīgu cilvēku labā Štirlics spēj izdarīt daudz vairāk, nekā no viņa gaida. Taču tuvas attiecības ar Štirlicu nodibināt nav viegli – viņš izvirza visai augstas prasības savam partnerim un ne katrs to spēj pieņemt. Štirlicam ir ļoti svarīgi, lai katra viņa darbība, savdabīgās rūpes un pūles tiktu novērtētas labvēlīgi. Viņa dzīve ir skaidra, viegla un saprotama, ja viņš nebojā otra noskaņojumu, bet gan priecē partneri ar savu klātbūtni, var tam palīdzēt un rūpēties, pretī saņemot emocionālu siltumu, paļāvību un atsaucību.
Štirlics jūt atbildību par savu partneri, pasargājot viņa intereses no esošiem un iedomātiem pretiniekiem. Kļūst pat agresīvāks nekā tad, ja jāaizstāv savējās. Viņa rūpes daļēji izpaužas, dodot norādījumus, koriģējot un reglamentējot otra darbību. Viņš labprāt izdara visu, ko partneris nespēj (ja tiešām nespēj, nevis negrib), cenšas pārvarēt visas tās grūtības, kuras traucē partnerim produktīvi darboties. Nevar pieņemt, ja kāds tuvs cilvēks nokļuvis citā ietekmē un uzklausa to, viņš no šādas situācijas neko labu negaida. Necieš, ja viņa partneris izrāda pārāk lielu iniciatīvu, izturas netaktiski, atklāti demonstrē savas negatīvās nostādnes, pat tikai jokojot. Tādus jokus Štirlics uztver kā negatīvu sevis novērtējumu un saniknojas. Agresivitāte, pašpārliecinātība un demonstratīvisms viņu nevaldzina un nepievelk.
Štirlicam ir attīstīta gaume, tāpēc viņš diktē otram savu skaistuma izpratni un vienmēr ir pārliecināts, ka zina, kas ir skaisti un kas ne. Viņu īpaši neinteresē, vai citi domā tāpat, vai uzskata to par modernu jeb ne. Daudz grūtāk Štirlicam sadzīvot ar cilvēku, kuram ir pašam sava gaume. Vieglāk ar tādu, kura vietā nākas risināt visas estētiskās problēmas, kurš pakļaujas viņa gribai un norādījumiem.
Labā garastāvoklī Štirlica radošās spējas paaugstinās. Ja jūt, ka nodoms ir īstenojams, tad ar entuziasmu ķeras pie tā realizācijas. Nespēj dzīvot bezjēdzīgi, – tad, ja viņa priekšā nav skaidras perspektīvas. Katra, pat neliela mērķa sasniegšana, pozitīva rezultāta gūšana viņu iedvesmo, rada vēlēšanos veikt distanci līdz galam. Mīl sacensības, spēles, dinamiskus sporta veidus. Azartisks. Īpaši iedvesmojas gadījumos, kad jāpierāda savas spējas. Zaudējot orientāciju, viņš nokļūst bezizejas situācijā, ļoti nervozē, zaudē cerību, viņam pasliktinās garastāvoklis, pārņem izmisums.
Uzskata, ka ideāla būtu tāda pasaule, kurā valdītu mīlestība, labvēlība, saprātīgas un skaistas būtnes, kur cilvēki cienītu viens otra individualitāti un talantus. Štirlicam patīk cilvēki, kuri cenšas realizēt šos principus savā dzīvē, viņš gūst no tiem mieru, enerģiju un pārliecību tālākam darbam. Neuzticēšanās un skarbums dīvainā veidā Štirlicā savienojas ar saudzīgu attieksmi pret cilvēkiem, praktiskumu, darba mīlestību, aktivitāti, prasīgumu, spītību un naivumu mīlestībā.
Štirlics ir plaša mēroga uzņēmējs, liela, pat vērienīga kolektīva vadītājs, diplomāts, politisko partiju vadītājs. Procentuāli liels skaits Štirlicu ir valdībā, viņš var būt ekonomists, armijas cilvēks, izlūkdienesta darbinieks, strādāt kārtībsargājošās iestādēs un žurnālistikā, kā arī var būt sportists, labs ārsts, modes mākslinieks, degustators, praktiska darba veicējs, konstruktors, dramaturgs, pedagogs un celtnieks.

Rekomendācijas

Jūsu spēcīgā puse ir stingra faktu loģika, kas ļauj Jums precīzi aprēķināt jebkuras lietas praktiskas puses. Jūs esat – reālists ar skaidru prātu, kas ir spējīgs pareizi novērtēt paredzētā pasākuma noderīgumu un efektivitāti. Jums ir labi attīstīta attapība un teicama informētība tajā jomā, ar kuru Jūs nodarbojaties. Jūs esat aktīvs un darbīgs cilvēks, nemīlat veltīgi tērēt laiku, vienmēr zināt, ko gribat, un mākat to panākt ar strādīgumu un neatlaidīgumu. Jūs mākat racionāli un taupīgi izmantot materiālos resursus.

Jums tāpat ir raksturīga prasme radīt sev un tuviniekiem materiālo pārticība un komfortu. Jūs tiecaties pēc nodrošinātas, veselīgas, harmoniskas dzīves un nežēlojat tam savus spēkus, kā arī stimulējat apkārtējos uz lietderīgu darbošanos. Jūs esat apveltīti ar labām organizatoriskām spējām, tā kā mākat izveidot cilvēkiem nosacījumus darbam, ieinteresēt tos un tikai pēc tam pieprasīt atdevi. Jūs ļoti augsti vērtējat darba kvalitāti un neciešat nedisciplinētību un slinkumu.

Jūs mīlat skaistas, vērtīgas lietas, garšīgu un veselīgu pārtiku. Jums patīk, kad apkārtēji vērtē Jūs pēc nopelniem un netīko pēc Jūsu neatkarības lēmumu vai darba metožu izvēlē.

Jūsu vājā puse ir neprasme saplānot alternatīvus pasākumus ilgstošiem termiņiem. Jūs bieži esat pārslogoti ar nezin no kurienes uzradušos darbu, Jums ir nepieciešami savlaicīgi sagatavoties svarīgiem pasākumiem. Jums dažreiz ir grūti paredzēt gaidāmo bīstamību vai neveiksmi lietā. Notikumu negaidītie pagriezieni, kurus Jūs neesat varējuši paredzēt, kaitina Jūs un pat izved no līdzsvara. Jums ir grūti ilgi gaidīt iesāktās lietas iznākumu, īpaši ja nav pārliecības par tās panākumiem.

Jums ir ieteicams biežāk pārskatīt savus uzskatus uz tām vai citām dzīves pusēm, atteikties no tradīcijām un paražām, kuras sevi ir jau pārdzīvojušas. Sausai faktu loģikai nav jāapslāpē Jūsos izjūtas pēc jaunā, neparastā. Ierobežojiet pēc iespējas savu konservatīvismu un stūrgalvību, salīdziniet biežāk sevi ar citiem, audziniet elastību konkurences cīņā. Jums piemīt nosliece paļauties uz savu intuīciju attiecībā pret citiem cilvēkiem un Jūs nenojaušat, ka spēcīgi pārvērtējat šo īpašību sevī, jo Jūs taču neesat nodrošināti no kļūdainiem secinājumiem un prognozēm. Tā rezultātā saskarsmē ar ļaudīm Jūsu aizdomīgums vai dažkārt pat skarbums nevietā, var novietot Jūs neveiklā stāvoklī. Izrādiet vairāk savaldības un takta šajos jautājumos.

Par vēl vienu Jūsu problēmu ir neprasme apvaldīt savas emocijas attieksmē pret tuviem cilvēkiem, kas nepakļaujas Jūsu norādījumiem un pamācībām, ja to rīcības ir pretrunā ar Jūsu loģiku un veselo saprātu. Tas vēl jo vairāk ir nepatīkami, ka ar pārējiem Jūs uzvedaties nosvērti, savaldīgi un korekti, demonstrējat audzinātas un labas manieres. Tuvinieki var būt aizvainoti uz Jums dēļ šīs īpašības.

Ar savu nesavaldību Jūs varat atgrūst no sevis tuvus cilvēkus. Esat iecietīgāks, nesteidzaties pārsteidzīgi izteikt taisnību acīs. Lieks taisnums Jums labumu nenesīs. Sākumā nomierinieties, pēc tam pārdomājiet, ko labāks sacīt un kādā formā.

Iemācīsieties atslābināties, pārslēgt savu uzmanību no darba uz patīkamu atpūtu. Jums ir salīdzinoši labi attīstītas humora izjūtas. Pacenšaties skatīties uz konfliktiem no humoristiskās puses, tas nomierinās Jūs, dos iespējas emociju izlādei pieņemamā formā. Biežāk lasiet daiļliteratūru, ejiet uz teātri - tāda atpūta mīkstinās Jūsu cieto raksturu un palīdzēs audzināt jūtu cēlsirdību.