Saules paneļi kalkulators, saules paneļi privātmājai, saules paneļu komplekts!

Gabēns.

Dzīves moto:
Vienreiz gatavi pamēģināt visu
Funkcijas: Sensori-loģiskais intraverts
Tipa nosaukums pēc MBTI: ISTP
Kvadra: 4 Gamma (Gabēns, Dostojevskis, Hakslijs, Štirlics)
Kvadras vērtības:
Meistars (Gabēns, ISTP) 
Meistars (Gabēns, ISTP)
Gabēns ir estēts. Pasauli uztver ar spilgti izteiktām sajūtām. Jūtīgs uz smaržām un garšu, ļoti jūtīgs pret pieskārieniem. Neļauj sevi aiztikt tiem, kuri viņam ir nepatīkami.
Bieži lepojas ar savu taupīgumu, taču nelaupa sev iespēju nopirkt to, ko «sirds kāro». Tēriņos nav nosliece uz avantūrismu – pirkumi ir pārdomāti un plānoti. Sarežģītā finansu situācijā spējīgs izdzīvot ar mazumiņu. Necenšas kaut ko atņemt otram, ja vien nemirst badā, taču nekādā gadījumā neatteiksies un neatdos to, kas pēc likuma pienākas pašam. Savas un tuvinieku materiālās intereses aizstāv aukstasinīgi un nežēlīgi.
Laba atmiņa, it īpaši spilgti atceras loģikas likumus un spriedumus, ar kuriem kaut reizi nācies saskarties. Citu muļķība un neloģiskums viņā izraisa smīnu un skepsi, ko parasti nav iespējams nepamanīt. Ja kļūdainā attieksme vai darījums skar viņu, Gabēns nespēj ar to samierināties un cenšas labot.
Tīrīgs. Apģērbs vienmēr radoši saskaņots, labi piemērots augumam. Brīžiem var būt ģērbies koši un efektīgi, brīžiem – ieturēti, bet vienmēr – gaumīgi un akurāti. Gabēns skaistuma un harmonijas izjūtu saista ar noderīgo, viņam patīk funkcionāli ērtas un skaistas lietas. Piemīt brīnišķīga sensorā atmiņa – spēj atcerēties kādu garšu vai smaržu, kas sajusta pirms daudziem gadiem. Necieš vienveidību un garlaicību. Viņam patīk mierīga atpūta pie dabas krūts. Liels ērtību cienītājs. Gandrīz jebkādos apstākļos prot justies labi.
Uzmanīgs un gādīgs pret tuviniekiem. Ja viņš ir ģimenes galva, tad mājinieki ir apģērbti, paēdināti un sakopti. Nepamet nelaimē draugu, bet lieki pūlēties citu labā neies, ja vien nav kāda īpaša nepieciešamība. Patīk dāvināt, sagādāt patīkamus pārsteigumus. Ja redz, ka tuvs cilvēks ir noguris vai slikti jūtas, Gabēns kļūst nemierīgs, cenšas palīdzēt, kas parasti izpaužas dažādos praktiskos padomos un sadzīvisku problēmu risināšanā. Viņš zina, no kā cilvēki saslimst, zina, ko darīt, lai sirgšana neietekmētu darbaspējas. Tādēļ daudzi Gabēni, it īpaši jaunībā nepievērš sevišķu uzmanību aukstumam, lietum, caurvējam – viņi ir iemācījušies jebkuros apstākļos norūdīt un trenēt savu organismu, turklāt dara to ļoti dabiski un nemanāmi. Nespēj atļauties būt vājš, slims, cenšas, lai tuvinieki novērtētu savu pašsajūtu un būtu labā fiziskā formā. Gabēns iemācās skaisti kustēties, neizdarot nevienu lieku soli, rokas kustību vai galvas pagriezienu.
Māk smalki aprēķināt izdevīgumu un gūt darbā maksimālus rezultātus. Ja darbs viņam patīk, cenšas to racionalizēt. Rada iespaidu, ka viņa sasniegtais rezultāts ir lielāks par ieguldīto darbu. Ja viņš ir vadītājs, tad racionalizē arī padoto darbu. Viņa vadītā ražošana ir precīza, dzīvot un konkurētspējīga, bet tās produkcija – kvalitatīva un estētiska. Atrod vienkāršas un efektīvas darba metodes. Brīnišķīgs speciālists, labs metodiķus, bet slikts stratēģis, tādēļ Gabēnam labāk patīk, ja mērķus viņa vietā izvirza kāds cits, pašam ļaujot brīvi izvēlēties līdzekļus, kā tos sasniegt. Viņam patīk demonstrēt, cik ātri, skaisti un racionāli viņš māk strādāt. Gaida, lai viņu uzslavē, palutina ar maigu attieksmi. Var samērā ilgi un pacietīgi noņemties ar sadzīviskiem darbiem. Rūpīgi veic uzdotos pienākumus, bet nedara neko lieku vai tādu, par ko nesaņems atalgojumu. Labi veicas roku darbs. Meistarīgi prot rīkoties ar instrumentiem un tehniskām ierīcēm. Nevar iedomāties sevi bez darba. Spēj mierīgi un pacietīgi strādāt. Reālists, nesola un nesāk darīt neko, kur nesaredz detalizēti pārdomātu pamatu, vai kas prasa nesamērīgi lielu spēku patēriņu. Pirms ķeras pie darba, pārdomā vairākus variantus, kā sasniegt rezultātu, un izvēlas pašu ekonomiskāko. Strādā tikai tā, kā pašam ērti. Darbu, ko iesācis, ar apskaužamu ietiepību paveic līdz galam. Neatlaidīgi realizē sevi tajā darbības jomā, kādu izvēlējies.
Ātri atšifrē tos, kuri halturē, un apsver, kā piespiest viņus ķerties pie darba vai vislabāk –atbrīvot no tā. Ja Gabēnam kāds no līdzstrādniekiem ir nepatīkams, viņš cenšas savu darbu organizēt tā, lai pēc iespējas mazāk ar šo cilvēku būtu jātiekas, jo tas traucētu darbam. Ja jūt, ka uzdevums nav viņam pa spēkam, atsakās no tā. Ja priekšnieka norādījumi Gabēnam šķiet nepareizi, viņš tos nepilda, paliek pie sava viedokļa un turpina darboties pēc saviem ieskatiem. Spītīgs. Būdams par kaut pārliecināts, aukstasinīgi turas pie šīs pārliecības un savas situācijas izpratnes. Lai Gabēns savu pārliecību mainītu, viņam vajadzīgi konkrēti fakti. Vienmēr cenšas iztikt ne tikai ar minimālu spēka patēriņu, bet arī piesaistīt pēc iespējas mazāk cilvēku. Necieš birokrātiju un sīkumainu kontroli. Nepaceļ balsi, turas pie noteiktas kārtības, nemīl mainīt lēmumus un ir grūti emocionāli ietekmējams.
Cenšas būt precīzs. Viņa dienas plāni ir pakļauti darbam un reti kad mainās. Piespiež sevi iekļauties norunātajā laikā, viņam nepatīk paildzināt tikšanās, pārtērēt citu ļaužu laiku, nokavēt vai aizkavēt citus. Necieš, ja kāds viņam uzspiež neērtu laika grafiku. Viņam patīk visur paspēt, bet vēl vairāk cenšas būt noteicējs par savu laiku. Zaudējot kontroli par to, reizumis nejūt, kā un kur tas pazūd. Laika trūkuma sajūta padara viņu bezpalīdzīgu un izraisa nervozitāti. Gabēnam ir interesanti uzzināt, kā citi cilvēki piepilda savu laiku, taču viņš ļoti mierīgi uztver padomus, kā laiku vajadzētu labāk izmantot, jo visā visumā pats to labi prot. Cenšas atpūtas brīžus piepildīt ar skaistām emocijām un bagātināt ar izjūtām. Ciena cilvēkus, kuri māk padarīt savu un citu laiku interesantu un emocionāli patīkamu. Kritiskās situācijās, kad strauji mainās apstākļi, nekrīt panikā, bet meklē veidu, kā iegūt laiku. Paļaujas uz savām iekšējām nojautām. Taču, lai kā arī censtos būt savas dzīves noteicējs, Gabēns jūtas atkarīgs no dzīves pavērsieniem. Intuīcija ne vienmēr brīdina viņu par nepatikšanām.
Viņu interesē cilvēka dvēsele, tas, ko jūt otrs, un kā tas saistīts ar viņa iepriekšējo noskaņojumu. Taču Gabēnam trūkst pārliecības, ka ir pareizi to izpratis. Tādēļ viņš lielākoties tikai pasīvi novēro. Iekšēji ir ļoti jūtīgs un ievainojams, bet to neparāda, kautrējoties kādam uzbāzties ar savām emocijām. No malas bieži vien izskatās līdzsvarots un bezkaislīgs. Ļoti pārdzīvo, ja partneris neinteresējas par to, kas notiek viņā un ar viņu. Necieš atklāta konflikta situācijas un cenšas no tām izvairīties, bet ja viņu dziļi (vēl ļaunāk – publiski) aizskar, parasti reaģē negaidīti asi. Patiesa aizkaitinājuma brīžos demonstrē nežēlīgas, skatam nepatīkamas negatīvās emocijas. Cer, ka viņu izpratīs bez vārdiem, jo bieži pats nesaprot, kas viņā notiek. Paša jūtas viņam ir pati noslēpumainākā joma. Līdzcilvēku noskaņojums un emocijas Gabēnu interesē un pat ir nepieciešami izjūtu bagātināšanai, tādēļ Gabēns var kļūt par labu aktieri, dziedātāju, mūziķi. Tiesa gan, šāds darbs viņu pamatīgi nomoka, iztukšo un Gabēns var dzīvi beigt pāragri.
Viņš vēlas uzzināt, ko no konkrēta cilvēka varētu gaidīt turpmāk, bet pašam to noprast neizdodas, tādēļ psihologa darbs nebūtu viņam pats piemērotākais. Visbiežāk viņa vērtējuma kritērijs ir – «patīkams» vai «nepatīkams» cilvēks. Var gadīties, ka mīlestību apzinās tikai tad, kad cilvēks ir jau zaudēts vai arī jūtas kļuvušas tik stipras, ka ar prātu vairs nav kontrolējamas. Savu raksturu Gabēnam ir gandrīz tikpat grūti formulēt kā citu raksturojumus, viņš nevar apjaust, kādas ir paša spējas un talanti. Bez palīdzības no ārpuses viņam nav viegli tikt par to skaidrībā un atrast piemērotu pielietojumu. Tas mudina slinkot, jo Gabēnam nav īsti skaidrs, kur un kā pielietot savas spējas. Tādēļ Gabēns citiem var šķist vienkārši gardēdis un guļava. Taču viņš ir ieinteresēts attīstībā, grib savus talantus izmantot vislabākajā veidā. Ja viņam šajā ziņā kāds palīdz, norāda mērķi un paskaidro, kā būt noderīgam pašam sev, tad Gabēns spēj darīt brīnumus.
Izpelnīties Gabēna simpātijas nav vienkārši, bet pazaudēt tās var pavisam viegli. Tas ar grūtībām piedod otram neuzmanīgu attieksmi pret viņa jūtām. Vētrainas, ekspansīvas emocijas un skaļa uzvedība Gabēna izpratnē ir psihiskas nestabilitātes rādītājs. Tas nenozīmē, ka viņam patīk tikai runīgi jautrīši. Gabēnam nepieciešami dziļi un gudri cilvēki, kas neslēpj savas emocijas, to skaitā arī negatīvo reakciju. Gabēns nekad nekļūs pilnīgi atklāts pret svešu cilvēku un arī tuvam atklājas pamazām, ilgi saglabājot zināmu noslēpumainību. Necieš, ja kāds «lien dvēselē», cenšoties piekļūt viņa pārdzīvojumiem. Dusmojas, ja otrs neatlaidīgi grib izdibināt to, ko Gabēns pats stāstīt nevēlas. Viņa omulīgā, jautrā daba parādās tikai dvēseliski siltā, tuvu cilvēku kompānijā, kuri viņu izprot un ciena. Samērā iecietīgs pret citu trūkumiem.
Nepietiekama citu raksturu izpratne dara viņu piesardzīgu. Pat, ja cilvēks viņam ir patīkams, viņš tuvinās lēnām un uzmanīgi, soli pa solim, it kā virzoties pa purvainu apvidu. Uzticas tikai laika pārbaudi izturējušām jūtām. Saskarsmē veido distanci, kas pašam šķiet visērtākā. Ļoti pārdzīvo par savu dvēseles mieru un jūtu brīvību un tikai ar grūtībām spēj iztēloties, kā attiecības attīstīsies nākotnē. Tādēļ attiecību sākumā cenšas kontrolēt gan savas, gan partnera vēlmes un neļauj tām attīstīties nevēlamā gultnē. Grib mīlēt un būt mīlēts, tuva cilvēka labā spēj izdarīt ļoti daudz. Ir iedzimtas aristokrātiskas manieres, attiecībās pauž eleganci un smalkumu, taču pašam tās izkopt grūti, nepieciešams palīgs no malas. Laulībā ar intuitīvo partneri var neizpausties izsmalcināta gaume. Tādēļ Gabēns bieži pārmet vecākiem, ka nav saņēmis pietiekoši labu audzināšanu un izglītību.
Pretojas ārējam spiedienam mainīt to, ko nevēlas mainīt. Šo savu īpašību dēļ neprot arī atkāpties, kad viss jau zaudēts, tādēļ nereti piedzīvo daudz pazemojošu mirkļu. Kritiski izturas pret vardarbību, uzspiestām attiecībām. Necieš rupju izturēšanos, it īpaši pret bērniem. Spēj izdarīt emocionālu spiedienu un panākt savu ar neuzkrītošām, bet neatlaidīgām metodēm, jo jūt, kādu spēku un kur vajag pielietot, lai sasniegtu vēlamo.
Necieš konkurenci. Visbiežāk panākumus gūst neatlaidīgi, palēnām virzoties uz mērķi. To sasniedzis, apstājas, ja esošais līmenis apmierina viņa pamatvajadzības. Parasti netiecas ne pēc varas, ne pēc pārmērīga greznuma. Ātri atšķir ilūzijas no reālām iespējām. Laiku pa laikam viņam rodas nepieciešamība pēc jaunām, neparastām, sarežģītām situācijām, kas to izrautu no vienveidīgās ikdienas. Spēj ilgstoši panest stresu, māk no tā atslēgties. Piemīt tieksme riskēt un vēlme pēc asām izjūtām un šādās situācijās izrādās izturīgs.
Gabēna darbības lauks ir ļoti plašs: māksla – gleznotājs, mūziķis, aktieris, dziedātājs, arhitekts, dizaineris, interjērists, modes mākslinieks. Gabēnu atradīsim arī starp juristiem un banku darbiniekiem, viņš var būt konstruktors, uzņēmējs, strādāt celtniecībā. Neaizstājams ražošanā, pirmais politikā.

Rekomendācijas

Jūsu spēcīgā puse ir neizsmeļamā zinātkāre pret apkārtējas pasaules parādībām. Jūs tiecaties pēc dažādām zināšanām, labprāt ceļojat, pie tam nevis vienkārši novērojot dzīves nosacījumus, dabu, arhitektūru. Jums ir labi attīstīta estētiskā gaume.

Jūsu personības dziļumu mērķis ir komforts gan šā vārda fiziskā nozīmē, gan attiecībās ar ļaudīm. Rupjas manieres, nesmalkjūtība, dvēseliska siltuma neesamība no apkārtējo puses, dziļi aizvaino Jūs. Jūs tiecaties pēc harmonijas, miera, veselīga dzīves veida.

Cita Jūsu spēcīgā īpašība ir lietišķā loģika, pateicoties kurai Jūs mākat racionāli veikt savus darbus. Savās rīcībās Jūs vadāties tikai pēc vesela saprāta un reāla labuma izjūtām.

Jūs dodat priekšroku neuzņemties nevajadzīgus darbus. Bet ja lieta Jūs interesē, Jūs varat attīstīt lielu darbspēju, darbojoties skaidri, samērīgi un negrozāmi. Tādos gadījumos Jūs iepriekš paredzat visas darba detaļas, sagatavojat visu nepieciešamo, pie tam izrādot atjautību, apskaužamu praktiskumu un izdarību.

Jūsu vāja iezīme ir neprasme izrādīt savas jūtas cilvēkiem, kā dēļ apkārtējiem Jūs varat likties ar aukstu un vienaldzīgu cilvēku. Jums piemītošais iekšējais saspīlējums dažreiz provocē dusmu uzplaiksnījumus, kad Jums ir grūti apvaldīt savas emocijas, kaut arī pēc tam Jūs stipri nožēlojat par to.

Tā kā jūtu un emociju nokrāsu izpausme Jums padodas ar grūtībām, Jūs priekšroku dodat nevis sentimentalitātei, bet humora pilnai sarunas manierei, kā dēļ varat būt dažreiz nepareizi izprasts. Jūs dodat priekšroku savas neveiksmes pārdzīvot klusējot, vientulībā. Lai nebūtu nesaprašanās situāciju, cenšaties uzticēties partnerim un runāt ar viņu ar nopietnā toni.

Cita Jūsu problēma ir zīmīga skepticisma deva: tas tāpat nosaka Jūsu pesimistisku attieksmi pret nākotni. Jūs bieži nododaties melanholijai un grūtsirdībai, Jums var nolaisties rokas un zust vēlme darboties. Jūsu apātija daudz lietās traucē Jums izrādīt apgriezienus un panākt dzīvē vairāk, nekā saka Jums priekšā personiskā pieredze. Jums var ieteikt biežāk ceļot, mainīt kaut vai sīkumos ierasto dzīves veidu. Jauni iespaidi izraisīs interesi pret vēstures izpēti.

Pacenšaties atrast nodarbi, kas Jums patiks no sirds, kura piepildīs Jūsu dzīvi ar jēgu, sauks Jūs nākotnē. Aizrautība ar darbu - labākās zāles pret skepsi un apātiju. Neļaujiet melanholijai pārņemt Jūs. Tādās minūtēs dodaties pie draugiem, pastaigā, uz kino, teātri. Vairāk laika pavadāt kopā ar jautriem ļaudīm, kas uzlādē Jūs ar pozitīvām emocijām.