Saules paneļi kalkulators, saules paneļi privātmājai, saules paneļu komplekts!

 
Balzaks.

Dzīves moto: Mīlu problēmu risinājumus
Funkcijas: Intuitīvi-loģiskais intraverts
Tipa nosaukums pēc MBTI: INTP
Kvadra: 3 Beta (Balzaks, Draizers, Napoleons, Džeks)
Kvadras vērtības:
Kritiķis (Balzaks, INTP) 
Kritiķis (Balzaks, INTP)
Uzmanīgs dzīves novērotājs, pamana tikko jaušamas tendences arī pretrunīgos notikumos, jūt iespējamo notikumu attīstību, saprot, kā šodienas notikumi var ietekmēt tālāko. Bieži izskatās nopietns, sapīcis, it kā neapmierināts. Netiecas dzīvot kā «neprātīgi drosmīgais», netiecas būt līderis. Mēdz laikus brīdināt par nesaprātīgas rīcības iespējamām sekām, norāda uz situācijas pasliktināšanos, sliktāku laiku tuvošanos, jo spējīgs pamanīt negatīvās tendences. Taču nekad nepareģo pasaules galu, jo ir pret vispārējas histērijas kurināšanu, viņam uz notiekošo patīk skatīties filosofiski. Balzakam vienmēr ir savs viedoklis par notikumu vai cilvēku rīcības savlaicīgumu, mūsdienīgumu. Vēlēdamies izvairīties no iespējamām kļūdām, izvēlas «novērotāja no malas» lomu, ar ko izpelnās pārmetumus par pasīvu attieksmi pret dzīvi.
Balzakam bieži ir sajūta, ka viņš visu jau zina, ka dzīve vairs nespēj viņu pārsteigt. Paša prognožu piepildīšanās diezgan ātri pārstāj viņu izbrīnīt un priecēt. Tādēļ Balzaks periodiski kļūst melanholisks. Svešs cilvēks viņam var šķist jau redzēts, un tā rīcība – viegli prognozējama, tādēļ Balzaku uzskata par labu cilvēku pazinēju. Taču ar saviem paredzējumiem viņš gluži katru vis nesteidzas apdāvināt.
Balzaka laiks ir aizpildīts vai nu ar darbiem, vai ar prātojumiem, kā tos labāk paveikt. Māk sīki izanalizēt sarežģītu problēmu, cenšas uztvert tās būtību. Savā darbībā izmanto racionālisma un veselā saprāta principus. Piesardzīgs, pieņemot lēmumus. Skeptiski izturas pret jauninājumiem un drosmīgām idejām. Rūpīgi pārdomā arī savas līdzdalības sekas kādā lietā. Cenšas neriskēt. Ja jūtas nedrošs par sekām, var solījuma izpildi atlikt uz nenoteiktu laiku vai vilkt garumā darījumu dokumentu parakstīšanu. Cenšas notikumus nedaudz apsteigt – tas palīdz saglabāt stabilitāti, viņam nepatīk straujas pārmaiņas. Vienmēr izvēlas drošāko rīcības variantu. Mēdz būt ļoti piesardzīgs, izejot no mājas pat uz neilgu laiku, pārbauda, vai noslēgta gāze, elektrība, aizvērti logi utt.
Cenšas atrast īsāko un izdevīgāko ceļu uz mērķi. Meklē veidus, kur izdevīgi ieguldīt naudu. Nesteidzas, bet neko arī nenokavē. Dzīvo pēc principa: «Steidzies lēnām!» un ļoti necieš, ja viņam kāds uzstiepj savus tempus. Māk gaidīt un gaidīšanas laiku piepildīt tā, lai tas neizjauc viņa plānus. Iekšēji ļoti neatkarīgs. Balzaks ir saimnieks pār savu laiku, māk nepakļauties apstākļiem, bet cenšas tos izmantot. Lai cik saspringts ir darba režīms, viņš mierīgi un metodiski nostrādā savu darba dienu, samērīgi sadala spēkus, rindojot dažādus darbus un slodžu pakāpes. Necieš, ja viņu pamāca, kādā kārtībā īstenojami viņa plāni un kā darāmi viņa darbi.
Pragmatiķis. Spēj ilgi un pamatīgi strādāt darbu, kur nepieciešama loģika, darboties nozarēs, kas saistītas ar informāciju (programmēšana, finansu uzskaites utt.). Pirms sāk darbu, pārdomā tā tehnoloģiju un sameklē visu pieejamo informāciju par to. Lai labāk izskaidrotu lietas būtību, jēdzienus un secinājumus izklāsta ar saviem apzīmējumiem un simboliem. Cenšas būt objektīvs, secinājumus pierāda ar faktiem. Viņa stiprā puse – racionālisms. Pateicoties tam, var būt brīnišķīgs plānotājs, laborants, finansists, baņķieris, grāmatvedis. Varu un ietekmi ļaunprātīgi neizmanto, sarežģītās situācijās nezaudē aukstasinību, neatļaujas «lidināties mākoņos», bet pārdomāti virzās pretī panākumiem. Vienkāršs un demokrātisks pēc dabas, nelielās ar sasniegto augsto stāvokli vai ietekmīgiem sakariem. Mērķi sasniedz nesteigdamies un pakāpeniski. Izpēta situāciju interesējošajā jomā, savākto informāciju māk izdevīgi izmantot. Darbu veic, stingri ievērojot tehnoloģiju, visas detaļas. Viņa skrupulozums un sīkumainība nereti dara to pedantisku un piekasīgu.
Ciena ērtības. Dodoties ceļojumā, sagatavo līdzņemšanai tādu lietu komplektu, kas nodrošina elementārās ērtības visiem dzīves gadījumiem. Cenšas būt saudzīgs pret savu veselību, interesējas par medicīnu un netradicionālajām ārstniecības metodēm. Sevišķu uzmanību pievērš atpūtai un miegam. Gadu gaitā izveido pats savu individuālo darba un atpūtas režīmu. Zinot, ka viss ir pārejošs, Balzaks savu dzīvi un veselību nemīl pakļaut spožai karjerai. Arī atrazdamies varas augstumos, viņš vispirms ir cilvēks, kurš neslēpj savus ieradumus, vājības, aizraušanās.
Grūtības rada estētika, tāpēc interesējas par skaistumu, harmoniju, mākslas un estētikas jautājumiem. Sievietes mēdz eksperimentēt ar skaistumkopšanas līdzekļiem (bet maz lieto dekoratīvo kosmētiku), aksesuāriem, stilu, krāsām, frizūru, taču necenšas sevi pasniegt uzkrītoši, izvēlas pelēcīgus toņus un vienkāršas, klasiskas frizūras, bieži vien – īsus matus. Balzaks var būt ģērbts vai nu nevērīgi, vai tieši otrādi – rūpīgi pārdomāti un moderni. Vienmēr ir atvērts jaunu sajūtu uzņemšanai. Labprāt iegādājas skaistas lietas, veido nelielas kolekcijas.
Cenšas izturēties mierīgi un korekti, rada inteliģenta, izsmalcināta, diplomātiska sarunu biedra iespaidu. Ar savu skepticismu atvēsina pārāk iekarsušus entuziastus. Cenšas saskaņot visu pušu intereses.
Patīkamā kompānijā kļūst asprātīgs, joko, ir samērā atraisīts, arī ironisks, var «paspīdēt» ar kodīgu izteicienu. Mīl izlādēties, ķeroties pie «melnā humora», kas ir emocionāli intelektuāls atriebības veids. Vēlēšanās būt sabiedrībā atkarīga no noskaņojuma. Labā garastāvoklī ir optimistisks, ļoti runīgs, var kļūt pat uzbāzīgs, sliktā – klusējot nolien kaut kur kaktiņā. Reti smejas, viņam raksturīgs skumīgi skeptisks smaids. Izvairās no konfliktiem un reti iesaistās strīdos. Tiecas norobežoties no stipras emocionālas iedarbības. Emocijas pakļauj saprātam un aicina tā rīkoties arī citus. Viņu baida un tracina neadekvātas emocijas, slimīgi uztver jebkuru sarunu paaugstinātos, niknos toņos. Ja partnerim nav pieņemams viņa viedoklis par kādas rīcības pareizību, Balzaks vai nu klusējot piekāpjas, vai arī, ja lieta ir ļoti svarīga, mierīgi izdara pēc sava prāta.
Emocionāli viegli ievainojams un nav pārliecināts par savu pievilcību. Cenšas būt savaldīgs, izrādot jūtas, un neatklāt savu patieso emocionālo stāvokli, jo baidās tikt nepareizi saprasts. Pašam savas jūtas bieži vien liekas vai nu nepietiekami konkrētas vai arī pārāk pretrunīgas. Vētrainas, uzbāzīgas emocijas un asaras viņu tracina un nomāc, taču, cenšoties no tā izvairīties, var rīkoties tā, ka tieši provocē šādu jūtu izvirdumu. Cenšas radīt nesatricināma cilvēka iespaidu, bet neapzināti uzvedas intriģējoši, daudznozīmīgi un noslēpumaini. Pats sevī nekādu noslēpumainību nesaskata. Baidās pateikt kaut ko lieku un sāpināt cilvēku, tādēļ mēdz cēli brīdināt, lai labāk ar viņu nesaejas, ka viņš nav partnera «cienīgs». Var pārliecinoši sastāstīt par sevi daudz ko pārspīlēti nepatīkamu, atļaujot par to spriest otram.
Slikti izjūt citu emocionālo stāvokli. Līdzjūtības vietā mēdz izskaidrot objektīvo situāciju un piebilst, ka «neko citu jau arī nevarēja gaidīt». Patīk pamācīt, lasīt «instruktāžas», audzināt, ne vienmēr izprotot, vai un cik tāda mācīšana tobrīd ir vietā. Tai pašā laikā atsaucas uz lūgumu pēc palīdzības, var doties talkā citiem, atliekot savus darbus un intereses uz vēlāku laiku. Ja ir labā fiziskā formā, tad jūtas pārliecināts par sevi, neatlaidīgs, mudina citus uz izlēmīgu, aktīvu darbību. Taču biežāk viņam pašam ir nepieciešama iekustināšana un ar gribasspēku apveltīta cilvēka atbalsts. Ja Balzaks šādas rūpes nesaņem, tad sāk atslābināties un kļūst slinks. Ciena stiprus, mērķtiecīgus cilvēkus, kas nebaidās no grūtībām. Balzaks vēlas būt pelēkais kardināls varošam spēcīgam aizbildnim. Pastāvīgi gaida savu «gulbi debesīs», tādēļ labāk nesaistās ar «pelēkajiem zvirbuļiem». Balzakam piemīt dziļa pašcieņas izjūta, viņš prot cienīt gan otra pašvērtību, gan gaidīt cieņu pret sevi, kaut gan tieši pieprasīt kaut ko viņam ir grūti. Nevēlas un neprot pakļaut kādu savai gribai un necieš tiešu spiedienu uz sevi. Vislabāk strādā tur, kur viņu mazāk ietekmē, novērš uzmanību, kur vismazāk iespējama nevajadzīga rosīšanās, sajukums, izskaidrošanās un intrigas.
Raksturīgs pastāvīgs pusatslābināts stāvoklis. Viņam nepatīk lieki piepūlēties, cenšas ļoti ekonomiski tērēt savu fizisko enerģiju. Pat visaizraujošākā darbā neieliek vairāk spēka kā nepieciešams. Lai uzturētu labu fizisko formu, mēdz nodarboties ar sportu, taču darīt to regulāri viņam nepietiek apņēmības. Nopietni apzinās naudas priekšrocības, un, lai gan izturas pret tās trūkumu ar filosofisku mieru, iekšēji nekad ar to nesamierinās. Naudas krāšana Balzakam ir veids kā «iekonservēt» ieguldīto darbu un spēku nebaltai dienai.
Viņam ļoti svarīgi apzināties, ka viņš ir pieprasīts un nepieciešams. Viņš nedara to, kas nevienam nav vajadzīgs, un darbu, kuram nav zināms izpildes termiņš, neuztver nopietni. Pārdzīvo, ja viņa intelektuālās spējas un iedvesmas augļi nesniedz izcilus rezultātus, ja viņa darbs nesaņem augstu novērtējumu, tāpēc pastāvīgi rūpējas par savu kvalifikāciju. Nepatīk aizņemties un dzīvot parādos, kaut ko lūgt. Ar visu cenšas tikt galā pats. Pakļaujas likumiem, ievēro noteikumus un uzdoto izpilda atbilstoši norādījumiem. Balzakam nepiemīt afērista talants un kriminālas noslieces. Darījumos ir uzticams partneris.
Viņa māja ir ne vien viņa cietoksnis, bet arī viņa intelektuālā un dvēseliskā oāze, kur noteikti jāatrodas arī viņa mīļākajām lietām. Ja nepieciešams, var ērti iekārtoties arī mazā istabiņā. Mīl ērtas mēbeles, klusinātu mūziku, mājīgu apgaismojumu, ļoti ciena komfortu un dvēseles mieru, brīnišķīgi jūtas ērtos un mierīgos apstākļos. Patīk iet ciemos uz mājām, kur viņu uzņem labvēlīgi, kavēties patīkamās pārrunās interesantās kompānijās. Pie sevis uzņem tikai ierobežotu, tuvu draugu loku. Viņu iedvesmo patiesa interese par viņu, simpātijas, labvēlība – tā atraisa Balzaka dvēseles cēlumu, rada pacilātību un mudina arī viņu palīdzēt un pakalpot. Viņš ir radīts, lai būtu labs, atsaucīgs draugs, rūpīgs ģimenes cilvēks, kurš patiesi mīl savus tuviniekus, māk būt taktisks, delikāts un solīds, necieš intrigas un nespēj apzināti rīkoties slikti.
Balzaks interesējas par psiholoģiju, taču, neraugoties uz analītiskajām, prognozēšanas un citām lieliskajām spējām, kā psihologs tiek zemu vērtēts. Pats parasti labi apzinās, ka psiholoģija, dvēseļu un attiecību analīze viņam sagādā grūtības un nesniedz gandarījumu. Sentimentālais un izsmalcinātais Balzaks dod priekšroku skolotāja lomai, kurš analizē pieļautās kļūdas un brīdina no to atkārtošanās. Strukturālā, spēcīgā, analītiskā funkcija ļauj tam veiksmīgi darboties ekonomikas un bankas jomā. Bieži atrod savu vietu teātra mākslā – labs režisors, un literatūrā – lielu romānu autors (O. Balzaks!), korektors. Bieži vien arī labs darbinieks tieslietu jomā, it īpaši advokatūrā. Tāpat starp viņiem sastopami labi inženieri, celtnieki, uzņēmēji, konstruktori.

Rekomendācijas
Jūsu spēcīgā puse – priekšnojauta par nākotnes notikumiem: Jūs varat pareģot situācijas attīstības laikā un dot savlaicīgu derīgu padomu, brīdināt par gaidāmām nepatikšanām vai grūtībām.

Jums ir lieliski attīstīta iztēle, Jūs varat pastāstīt par redzēto vai izlasīto līdz pašām sīkākām detaļām. Jūs esat zinātkārs, mākat uzkrāt informāciju par Jūs interesējošiem jautājumiem, izceļoties ar apskaužamu erudīciju. Jūs esat piesardzīgi un tālredzīgi svarīgu lēmumu pieņemšanā, kas dod apkārtējiem iemeslu uzskatīt Jūs par gudru un tālredzīgu cilvēku.

Jūs esat apveltīti ar spēju radīt sev apstākļus, kuros ir viss nepieciešamais darba un atpūtas racionālai organizācijai. Jūs ļoti augstu vērtējat komfortu un ērtības. Jūs mākat stimulēt citus lietišķās aktivitātes un uzņēmības izpausmei, lai sasniegtu augsta materiāla līmeni. Labas taktiskās spējas palīdz Jums rast daudzas metodes un ceļus Jums nepieciešamā mērķa sasniegšanai.

Jūsu pamatproblēma – pārlieku lielais skepticisms attiecībā uz jaunām idejām un uzsākumiem, kuru īstenošanai nepieciešams liels daudzums enerģijas un entuziasma. Tas var radīt atsevišķu konservatīvismu un pasivitāti nepieciešamo pasākumu īstenošanā.

Jums ir tieksme pēc pesimistiskas dzīves uztveres, bieži atkāpjaties no rodošos problēmu radikālas atrisināšanas. Jūs vērtējat savu sirdsmieru un stabilitāti, kas pats par sevi ir labi. Taču krīzes situācijās ir nepieciešams izrādīt aktivitāti. Pārvariet sevī apātiju un tieksmi pēc vērošanas. Strausa politika, kas slēpj galvu smiltīs, var izraisīt Jūsos to, ka zaudēsiet dzīves garšu, kā arī negatīvi atspoguļosies uz Jūsu lietišķo aktivitāti. Pārlieku lielais īgnums var izraisīt apkārtējo ļaužu īgnumu un pat intereses zaudējumu saskarsmē ar Jums. Attīstiet sevī takta izjūtas, atturaties no aizrādījumiem nevietā. Cenšaties atzīmēt ļaužu labās īpašības un vairāk slavēt tos par labām īpašībām un rīcībām.

Jūs izvairāties no skandāliem, taču dažreiz dodat brīvību savām negatīvajām emocijām. Atceraties, ka negatīvo emociju pēkšņā un pārmērīga izpausme var šokēt apkārtējos un pat novietot Jūs smieklīgā stāvoklī. Cita Jūsu dzīves problēma — pārlieku lielais pedantisms. Jūs dažkārt iedziļināties gandrīz katrā niekā, esat pārāk skrupulozi konkrēta darba izpildē. Šie neracionālie laika un enerģijas tēriņi var izraisīt vispārējo pārpūli un pat intereses zaudēšanu pret izpildāmo darbu. Jūs varat nostāties dilemmas priekšā: pamest darbu stimulu un vēlmes zaudējuma dēļ Jums ir grūti. Tādā gadījumā atceraties par cēloņiem, kas izraisījuši šādas nevēlamas situācijas.

Jūs izrādāt dažreiz pārmērīgas prasības pret pārtikas kvalitāti un svaigumu. Jūs atšķiraties ar stabilām garšas izjūtām un pieradumiem sadzīvē (interjers, pārtikas asortiments utt.). Uzmanīgāk attiecaties pret ļaužu padomiem, kas skar gaumju, paradumu un uzskatu par dzīvi daudzveidību. Izvairieties visā no stereotipiem.

Pārmērīga šaubīguma dēļ vājuma periodā Jūs varat ļaunprātīgi izmantot zāles un pienācīgi nenovērtēt aktīvu dzīves veidu, nodarbības ar sportu, īpaši svaigā gaisā. Tiecieties pēc veselīga dzīves veida, ievērojiet patīkamo fizisko un intelektuālo izjūtu balansu.