Saules paneļi kalkulators, saules paneļi privātmājai, saules paneļu komplekts!

Dimā.

Dzīves moto: Visu redz, bet neiejaucas
Funkcijas: Sensori-ētiskais intraverts
Tipa nosaukums pēc MBTI: ISFP
Kvadra: 1 Beta (Dimā, Robespjērs, Dons Kihots, Igo)
Kvadras vērtības:
Starpnieks (Dimā, ISFP) 
Starpnieks (Dimā, ISFP)
Cenšas domāt un sajust labo, neielaist sevī nepatīkamo. Neformālā situācijā mēdz būt miermīlīgs, draudzīgs, demonstrē savu optimismu. Ar visiem spēj sadzīvot, jo mīl «zelta vidusceļu». Kā visa 1. kvadra, arī Dimā uzskata: cilvēks ir dzimis tādēļ, lai priecātos par dzīvi un baudītu to, turklāt – nevis kaut kad nākotnē, bet tieši tagad un šeit. Omulīgs vienkāršu cilvēcisko vājību un ikdienišķu prieciņu cilvēks. Dzīvo lai baudītu ēdienu, ērtības, dzīvi.
Smalka estētiskā gaume. Māk ģērbties skaisti, gaumīgi un oriģināli, necieš galējības ārējā izskatā. Gan mājās, gan darbā Dimā rada tīkamu un visās jomās ērtu gaisotni. Savu vidi viņam patīk apgādāt ar patīkamiem nieciņiem, dažādiem sīkiem rotājumiem, kas piešķir interjeram šarmu. Nemīl sarežģītus ceļojumus, jo nevēlas šķirties no ērtībām. Drīzāk ir brīvdienu pikniku piekritējs, it īpaši – labu draugu kompānijā.
Smalki sajūt savu un otra fizisko ķermeni. Spēcīgi izjūt neērtības. Ar citu ieradumiem un ērtībām rēķinās. Ir uzmanīgs un gādīgs pret tuviniekiem, rūpējas gan par savu, gan viņu veselību un labo pašsajūtu. Ja viņš ir aizņemts (nav svarīgi – ar darbu, domām, vai pat ar ēšanu), to it kā nepamana. Necenšas citus apgrūtināt ar personīgiem lūgumiem – savas vajadzības cenšas apmierināt pats saviem spēkiem. Citu labā spēj izdarīt ļoti daudz, sev pāri nenodarot. Ja nepieciešams būt uzstājīgam cīņā par varu vai aizstāvot savu viedokli, Dimā piekāpsies pārspēka priekšā.
Viņš ir kinestētiķis, viņam patīk paņemt priekšmetu rokās, aptaustīt, izpētīt, izjust to. Arī sarunas laikā Dimā piemīt tieksme otram pieskarties, it kā lai labāk izjustu kontaktu. Viegli manipulē ar priekšmetiem, izvēloties jau ierastākos. Katrs Dimā jūsmo par kādu mašīnu, viņu saviļņo bauda, ko var gūt «lidojumā», tādēļ mīl ātri braukt, jo tam patīk izjust ātrumu. Māk gūt patiesu apmierinājumu no šķietami vienkāršām lietām. Dabu viņš izbauda pilnīgi, izjūt to spilgti, visā tās krāšņumā.
Dimā mīl pārstāstīt sadzīviskus atgadījumus, bieži pats pievieno kādu spožu detaļu, tādējādi piešķirot stāstījumam emocionālāku piesitienu. Ir talants dzirdēto «pārstrādāt caur savu prizmu», jo uztverto viņš gan pastiprina, gan pavājina. Gadiem ilgi spējīgs atcerēties izjūtas un aprakstīt tās tik dzīvi, it kā joprojām spētu sajust. Spējīgs atcerēties senāk sajustu aromātu (piemēram, bijušās draudzenes smaržas). Tādos mirkļos Dimā restaurē asociācijas, kas saistītas ar šo cilvēku: prieku, skumjas, neveiklību. Reizēm tās ir tik spēcīgas, ka viņš sāk domās sarunāties ar šo pagātnes cilvēku, iztēlojoties kādu situāciju, kurā spējīgs sevi parādīt no pavisam negaidītas, pat pārdabiskas puses. Taču dzīvē tuviniekiem nav lemts iepazīt tādu Dimā. Varbūt tikai pašiem tuvākajiem viņš atveras un ir spējīgs tos uzjautrināt un aizraut ar saviem stāstiem.
Labprāt iesaistās mīlestības spēlēs, jo mīlestībā, tāpat kā citās dzīves baudu jomās ir mākslinieks – rada īpašu atmosfēru, sevišķu situāciju un mīļotā dēļ ir spējīgs uz ļoti ekstravagantiem gājieniem. Ja mīļotais nav pietiekoši atsaucīgs, Dimā samērā viegli attālinās un cenšas atrast citu partneri. Arī ģimenes dzīvē viņš «uzkarsē» jūtas, lai tās neatdziest. Un, ja tādas briesmas draud, tad žigli cenšas mainīt situāciju, piemēram, sarīkojot izklaidi plašā draugu lokā. Atbildību par savām jūtām nevienam neuzkrauj. Labi izprot emociju iemeslus, zina, kā uzjautrināt vai saniknot kādu. Ātri un precīzi novērtē otra garastāvokli, māk to vadīt. Sabiedrisks, var aprunāties ar nepazīstamiem ļaudīm. Viegli piemērojas un var tērzēt gandrīz par jebkuru tematu, ir atsaucīgs un patīkams sarunu biedrs. Mīl palīksmot šaurā draugu lokā, bieži vien ir kompānijas dvēsele. Cenšas uzjautrināt apkārtējos ar jokiem, divdomīgiem mājieniem. Viņa uzvedība virzīta uz pozitīvu emociju gūšanu. Dimā labi atceras savu tuvinieku un paziņu jubileju datumus, neaizmirst tos apsveikt. Mīl ievākt dažādas interesantas ziņas, sensācijas, intrigas un dalīties ar tām draugu lokā. Vienmēr ir informēts par to, kas notiek ar viņa paziņām, kontaktam ar cilvēkiem laiku nežēlo.
Necieš ilgstošus konfliktus. Strīdos un attiecību skaidrošanā neiesaistās, jo vēlas sadzīvot ar visiem. Ar Dimā ir grūti sastrīdēties, viņš klusē vai piekrīt, ja strīda iznākumam nav būtiskas nozīmes. Ja Dimā jūt, ka viņa vārdi kādu ir aizvainojuši, tad cenšas teikto pārvērst par joku. Strīds ģimenē viņam ir traģēdija, tad Dimā cenšas parunāt ar katru atsevišķi, izvērtēt situāciju, nomierināt iekarsušos, novirzīt no strīda, bet pēc tam pārliecināt, ka dzīvot vajag mierīgi. Labs taktiķis. Māk nosargāt savu suverenitāti – saglabāt nepieciešamo distanci starp cilvēkiem un vienlaikus nesabojāt attiecības. Emocionāls, impulsīvs, arī pašam gadās uzliesmojuma brīži. Dimā liekas maigs, sirsnīgs, nedraudīgs, tomēr šis iespaids ir patiess tikai līdz zināmai pakāpei. Dimā atgādina kaķi, kura mīlīgā ņaudēšana var viegli pāriet kaķiskā uzbrukumā. Nepiedod nodevību un krāpšanu. Viņš var mēģināt piespiest sevi atjaunot attiecības ar cilvēku, kuru mīlējis, taču nekad vairs nebūs tāds, kā iepriekš.
Dimā nevar koncentrēties darbam, ja viņa galds nav kārtībā. Tāpēc darbu sāk ar to, ka saliek visas lietas vietās un tikai tad apmierināts ķeras pie darāmā. Viņš vēlas, lai neviena vieta, kur apstājas skatiens, neradītu nepatiku. Neapmierinājumu var radīt slikti izvēlēti darba instrumenti – ķēpājoša pildspalva, neērts krēsls u.c. Ja tomēr nākas samierināties ar šādiem apstākļiem, tad viņu sāk «pamest spēki», neko negribas darīt, rodas nelāgas domas par dzīvi vispār... Šāds stāvoklis Dimā pārņem ne tikai tad, kad vērojama nekārtība lietās, bet arī personīgajās attiecībās. Saspringums, slikta attieksme laupa viņam darbaspējas. Katru objektu uztver kā mākslas darbu – tiem ir jāiepriecina gan viņš pats, gan citi, pat ja tās ir tikai pusdienas. Savā darbībā izvairās lietot oficiālos kanālus, cenšas visu nokārtot, izmantojot labas personiskās attiecības. Iedzimtais laiskums ierobežo Dimā kontaktu loka paplašināšanos, tāpēc viņš saglabā galvenokārt tos paziņas, kas ir noderīgi. Dimā ir labs starpnieks darījumos un tirdznieciskās operācijās. Māk izplatīt preci neoficiāli, ar neformālu sakaru palīdzību. Personīgo attiecību joma viņam vienmēr ir cieši sasaistīta ar darījumiem.
Tieksme pēc brīvas rīcības. Viņam ir savs noteikts dienas ritms. Necieš steidzīgus, nervozus, mūždien skrejošus cilvēkus. Nepatīk pakļaut sevi noteiktiem termiņiem. Cenšas visur paspēt laikā, bet lielākoties neizceļas ar punktualitāti. Grūti iekļauties noteiktos termiņos, jo nespēj sevi piespiest, tāpēc cenšas atbildību dalīt ar citiem. Dimā darāmo veic tikai sev ērtā, pieņemamā tempā un vienmēr atradīs nokavēšanai attaisnojošus iemeslus. Viņam ļoti grūti mainīt profesiju, izjaucot ierasto darba ritmu. Arī galīgā lēmuma pieņemšanu atliek uz pēdējo brīdi, šaubās, apsver un gaida kaut ko, kas apstiprinātu šī lēmuma pareizību vai nepareizību. Iekšēji diezgan svārstīgs, mainīgs un pat neprognozējams cilvēks. Viņu nepieciešams regulāri paskubināt, lai tas kaut ko uzsāktu laikus un iekļautos termiņos. Viņš cenšas radīt iespaidu, ka ir aizņemts, darbīgs un norūpējies cilvēks, taču patiesībā Dimā nav pietiekami mobils un tas viņam bieži traucē realizēt savas spējas.
Sīkumains darbs, kas prasa lielu pacietību, Dimā nav piemērots. Produktīvi strādā tad, ja jūtas noderīgs, gūst apmierinājumu, ja pie viņa vēršas pēc padoma Ja viņu nepaslavē, pozitīvi nenovērtē viņa darba rezultātus, Dimā iekšēji jūtas apvainojies, kaut arī to neizrāda. Grūti izturēt vienveidīgu un monotonu darbu.
Dimā patīk iepirkties, turklāt viņš nekļūdīgi izvēlas labāko preci, ar apbrīnojamu rūpību izvēlas visu, pat augļus, taču garastāvoklis sabojājas, kad par izvēlēto kvalitatīvo mantu nākas arī atbilstīgi samaksāt. Pirkumi un citas operācijas, kas saistītas ar darījumu izdevīgumu, viņam ir smags pārbaudījums, jo šim tipam pietrūkst racionalitātes. Nauda ātri iztērējas un daudz ko no nepieciešamā viņš nevar nopirkt. Rēķini un cenas nav domātas viņam, tās pētot viņš kļūst nervozs, meklē kādu, ar ko var konsultēties. Kaut arī darbs ar cipariem un skaitļiem viņu iztukšo, bieži vien Dimā neizskaidrojamu iemeslu dēļ tiecas pildīt grāmatveža pienākumus, strādāt tirdzniecībā vai bankā, mēģina arī kaut ko iesākt biznesa jomā un tur visbiežāk cieš neveiksmi.
To saista neparasti cilvēki, kuriem vienmēr daudz ideju, drosmīgu piedāvājumu un kuru darbībai saskata perspektīvu, jo pats viņš ir zinātkārs, labprāt uzklausa jaunas idejas un stāstus par noslēpumainām lietām. Garlaicīgi un pelēcīgi cilvēki rada viņā spriedzi un aizkaitinājumu, no tādiem cenšas izvairīties. Cilvēkiem, kuri viņam patīk, Dimā atbild ar uzmanību, gādību un pakalpību. Savas simpātijas pauž ne ar vārdiem, bet ar darbiem.
Ciena loģisko skaidrību un pabeigtību. Cilvēki, kuri māk domāt globāli un loģiski, kuri pamana notikumu savstarpējās sakarības, spēj prognozēt to iespējamo attīstību nākotnē, viņu uzmundrina un iedvesmo. Nenoteiktu informāciju uztver slikti. Tā viņu mulsina, neļauj koncentrēties, bojā garastāvokli. Viņam patīk, ja konkrētas parādības tiek saistītas ar kopējām likumsakarībām. Dimā aktivizējas, ja viņam tiek izvirzīts noteikts mērķis, izskaidrots darbības virziens un pamatota šī mērķa nepieciešamība. Tad veidu, kā to sasniegt, ir spējīgs saskatīt pats. Dimā nav vajadzīgi kaili fakti, instrukcijas un skaidrojumi – galvenais, lai sistēma viņam patiktu, raisītu emocijas. Tad Dimā kļūst apņēmīgs un organizēts, gatavs nopietni darboties.
Konkrētā situācijā labi izjūt spēku izvietojumu un samērus. Labi uztver un pamana iespējamo agresiju, līdzsvara un stabilitātes zaudēšanu. Kritiski noskaņots pret gļēviem, inertiem un apātiskiem cilvēkiem. Dimā māk tādus aktivizēt, mudinot uz izlēmīgu un ātru rīcību. Prot izdarīt spiedienu un zina, kad vajag uzmundrināt, kad – pagaidīt. Vadīt vai izrīkot cilvēkus netiecas. Ja ieguvis varu, tad tā viņam ir kā nasta vai smags slogs. Tam pilnīgi pietiek, ja spēj aizstāvēt savas intereses. Jūtīgi reaģē, ja spiediens tiek izdarīts uz viņu pašu. Agresīvas un rupjas attieksmes gadījumā atbilstoši rīkojas. Pats pazīst savu miermīlīgo un piekāpīgo raksturu, tāpēc sev pāri nodarīt neatļaus.
Labs kulinārs, interjerists, modes mākslinieks, dizaineris, arī aktieris, konferansjē, izklaides biznesa pārstāvis, saimnieciskais direktors.


Rekomendācijas
Jūsu spēcīga puse - tā ir prasme piemeklēt sev nodarbību kas patīk no sirds, sagādā prieku, baudu, patīkamas izjūtas. Jūs esat neaizstājams cilvēks vaļas brīžu un atpūtas organizācijai tuvinieku lokā. Garšīgs ēdiens, skaisti trauki, interjera noformējums, kā arī brīva, tīkama saskarsmes atmosfēra - lūk Jūsu daiļrades sfēra. Jūs mākat saņemt no dzīves prieku, nodot to citiem. Priekšroku Jūs drīzāk dodat skaistām dabas ainavām, nekā darbības pilniem atpūtas veidiem, tā kā tas saskan ar Jūsu dvēseles iekšējo stāvokli.

Jūs - miermīlīgs un diplomātisks cilvēks. Tādēļ mākat izvairīties no strīdiem un konfliktiem. Jūs ar pacietību attiecaties pret svešiem trūkumiem, esat mīkstsirdīgi un patīkami saskarsmē, nemīlat izrādīt rupju spiedienu uz ļaudīm. Ar savu uzvedību Jūs tiecaties izraisīt cilvēkos patīkamas emocijas. Jums ir diezgan laba humora izpratne, jautrs un viegls raksturs. Jūs mākat pārvērst jokā iesākšos konfliktu.

Jūsu pamatproblēma - pastāvīgas darbspējas trūkums, neprasme un nevēlēšanās likt sev darīt neinteresantu, smagu, bet nepieciešamu darbu. Jūs nemīlat oficiālu gaisotni, priekšroku dodat vienoties ar pusēm privātā ceļā, izmantojot pārbaudītus sakarus. Attīstiet sevī aktīvāku dzīves pozīciju. Vadieties pēc formulas: „darbam - laiks, izpriecai - stunda".

Vairāk domājiet par citu ļaužu interesēm, palīdziet tiem ar darbu, nevis ar vārdiem. Panāciet, lai personiskas intereses sakristu ar kopīgām rūpēm, kopīgas lietas interesēm.

Pārvariet sevī inertumu, nebaidieties tērēt savus spēkus sabiedriski-derīgām lietām, nesoliet acumirklīgu atdevi vai labumu. Tad ļaudis attieksies pret Jums ar lielu cieņu, cienīs Jūs kā lietišķu, uzticamu partneri.

Vēl viena no Jūsu problēmām - nepietiekams tālredzīgums. Jums ne vienmēr izdodas pareizi novērtēt šodien uzsāktās lietas turpmāko perspektīvu, tādēļ Jūs pārāk bieži ieņemat nogaidošu pozīciju, orientējoties tikai uz tuvu garantēto atdevi. Jūs riskējat šajā gadījumā vinnēt sīkumos, taču garām palaist lielas izredzes.

No otras puses, esat piesardzīgi savos solījumos, neuzdodiet vēlamo par īsteno. Nepārvērtējiet lietas iespējas, ar kuru nodarbojaties, necenšaties to pārmērīgi reklamēt un lielīt, citādi Jūs var sākt uzskatīt par nenopietnu cilvēku. Izvairieties no liekas pašreklāmas. Esat secīgi savos lēmumos, vairāk plānojiet, neaprobežojieties vien tikai ar nojautu un improvizāciju. Izdariet iesāktās lietas līdz beigām, lai nepiekrāptu sevi un citus.