Saules paneļi kalkulators, saules paneļi privātmājai, saules paneļu komplekts!

Dons Kihots.

Dzīves moto: Dzīve pilna ar interesantiem uzdevumiem
Funkcijas: Intuitīvi-loģiskais ekstraverts
Tipa nosaukums pēc MBTI: ENTP
Kvadra: 1 Beta (Dimā, Robespjērs, Dons Kihots, Igo)
Kvadras vērtības:
Meklētājs (Dons Kihots, ENTP) 
Meklētājs (Dons Kihots, ENTP)
Dons Kihots gandrīz vienmēr ir ar kaut ko aizrāvies, ideju pilns un gatavs diskutēt. Parasti pētāmie jautājumi ir abstrakti nevis praktiski. Mīl prātot, šis stāvoklis ir viņa būtības neatņemama sastāvdaļa. Viņam ir savs viedoklis jebkurā jautājumā un jaunas teorijas rodas runājot. Princips, viss kas zināms ir galraicīgs.
Interesējas par visu pēc kārtas, cerot pamanīt kaut ko unikālu. Var kļūt par jaunas, revolucionāras teorijas pamatlicēju vai ieviesēju. Tiecas pēc svaigas informācijas, vēlas būt tur, kur paveras jaunas iespējas, lai piedalītos to realizācijā. Ātri atsakās no bezperspektīvām idejām un pārslēdzas uz kaut ko jaunu. Daudzpusīgas intereses. Donu Kihotu tāpat pievelk viss jocīgais, neparastais, noslēpumainais utt. Viņš izmanto iegūtās zināšanas, lai izskaidrotu dažādas parādības, cenšas izprast to, kam nav viennozīmīga skaidrojuma. Radoša loģika – spēj izskaidrot dažādu shēmu un struktūru savstarpējās saiknes, salīdzināt dažādas sistēmas. Ja kāda ideja neiekļaujas esošajos ietvaros, viņš to pārmaina un pasniedz tā, lai tā iekļautos visur, kur vajag. Interesantus novērojumus veikli sasaista ar saviem personīgajiem uzskatiem. Intuitīvi jūt jebkura notikuma un parādības īstos iemeslus, tāpēc viņa minējumi gandrīz vienmēr ir precīzi. Viņu maz interesē izdevīgums, vēlas nodarboties ar to, kas šķiet interesants. Cenšas savākt visu informāciju par jomu, kas viņu interesē.
Taču, ja lieta, ar kuru nākas nodarboties, viņu neaizrauj, Dons Kihots piešķir tai jaunu virzienu. Lai patiešām «iedegtos» par kaut ko, viņam nepieciešams padarīt to par «savu». Patiesībā jau arī nav tādu procesu, kuros viņš neieliktu kaut ko no sevis, kaut vai tādēļ, lai nebūtu garlaicīgi. Necieš rutīnu, viņam ātri apnīk viss pierastais un zināmais. Viņš zibenīgi uztver lietu būtību, ātri zaudē interesi un nemitīgi meklē kaut ko, kas būtu jaunas aizraušanās vērts un ar ko šo interesi atkal varētu uzkurināt.
Jebkurā jautājumā ģenerē drošas, alternatīvas idejas. Aizrāvies ar kārtējo teoriju, Dons Kihots atrodas solīti priekšā pārējiem, pat tad, ja uzzinājis par šo teoriju vēlāk nekā citi, un arī skatās uz to jau skaidrāk nekā citi. Var piedāvāt ļoti daudz ideju, kur un kā izmantot kādu jaunatklājumu. Tendence pārcensties un pārstrādāties, lai ko arī nedarītu.
Māk atrast izeju no jebkuras situācijas. Viņš jau iepriekš jūt notikumu pavērsienu un sāk apsvērt loģisku rīcības plānu. Problēmu analizē kompleksi un vispusīgi. Viņam ir ļoti svarīgi salikt visu pa plauktiņiem, atklāt saiknes starp dažādām detaļām un saistību ar kopējo.
Savos izteikumos loģisks. Ilgstoši spēj veikt darbu, kur nepieciešama loģika, piemēram, kaut ko
sistematizēt, programmēt. Ar ironiju izturas pret dažādām dogmām, partiju politiku, kultiem vai aklu ticību autoritātēm un jebko citu, kur parādās lētticība, loģikas vai «mugurkaula» trūkums. Var būt labs organizators. Vēlas vadīt kolektīvu uz globālu un perspektīvu mērķi. Var kļūt par jaunu zinātnisku skolu radītāju un vadītāju. Šādās skolās valda radošs gars un demokrātisks vadības stils.
Cenšas radīt stipras gribas, izlēmīga cilvēka iespaidu. Ārkārtējās situācijās nebaidās no ārējā spiediena, droši peld pretī straumei. Nav agresīvs, taču savu dzīvesveidu un uzskatus aizstāv ļoti aktīvi. Uz mēģinājumiem viņu pakļaut, ierobežot viņa rīcību, spēj reaģēt ļoti vētraini. Ja kāds mēģina uz viņu izdarīt emocionālu spiedienu, Dons Kihots izdara īsu, bet spēcīgu prettriecienu vai pāriet atklātā pretuzbrukumā. Tāpēc par viņu bieži ir ieskats kā par smaga rakstura, nelīdzsvarotu cilvēku.
Kaut arī viņš spēj atbildēt uz izaicinājumu, taču ilgstošu konkurenci izturēt nevar, jo nespēj pastāvīgi sevi noturēt mobilā stāvoklī, tāpēc no tiešas sāncensības izvairās. Arī par savu mīlestības objektu parasti necīnās.
Slikti orientējas cilvēku savstarpējās attiecībās, vājš diplomāts. Ne tikai nemāk veidot nepieciešamo distanci ar cilvēkiem, bet arī nesaprot, kādai tai vajadzētu būt. Baidās no pārmetumiem un dažādām agresivitātes izpausmēm, cenšas izvairīties no nekontrolējamām situācijām. Donam Kihotam bieži trūkst diplomātijas – viņš gribētu atļauties katram pateikt, ko par viņu domā un bieži tā arī izdara, sagādājot sev ne mazums nepatikšanu. Sarunas laikā cenšas pilnīgi iekarot sarunu biedra uzmanību. Turklāt mēdz enerģiski žestikulēt, runā skaļā balsī, vicina kādu priekšmetu utt. Patīk dzīva, emocionāla saruna, labi saprotas ar partneriem, kuri pauž pozitīvas jūtas. Donam Kihotam patīk un stabilitātes sajūtu spēj sniegt cilvēki, kuri skaidri zina, ko grib. Viņš vienmēr ir gatavs viedokļu apmaiņai, interesantam strīdam. Emocionāli sakāpinātā brīdī Dons Kihots sāk runāt ātri un haotiski. Viņa domas steidzas ātrāk nekā vārdi un valoda kļūst neskaidra; žestos, mīmikā un balss tonī parādās kaut kas nevaldāms, pat draudīgs.
Cenšas būt objektīvs. Uzskata, ka ikvienā strīdā katram ir sava taisnība. Mēdz būt nekonsekvents attieksmē pret saviem radiniekiem vai draugiem. Reizēm demokrātisks līdz familiaritātei, reizēm pēkšņi nepieejams un skarbs kā pret svešiniekiem.
Slikti jūt apkārtējo attieksmi pret sevi, tādēļ ir uzmanīgs un ilgi novēro cilvēku, šaubās, salīdzina, neuzticas. Partnera jūtās un emocionālajās niansēs neorientējas. Negrib kļūdīties, tāpēc nogaida, kamēr uzkrāsies informācija. Nesteidzas oficiāli noformēt attiecības, pat ja tās izveidojušās ļoti labas. Pret nepazīstamiem izturas savaldīgi, piesardzīgi. Draugus izvēlas pats. Ir dotā vārda cilvēks, izpilda to, ko solījis, pat tad, ja tas izrādās neizdevīgi. Cilvēku, kurš pie viņa vēršas pēc palīdzības, var atbalstīt nesavtīgi. Nepatīk nevienam neko aizliegt. Nekautrējoties dalās ar apkārtējiem savās problēmās, bet pašām svarīgākajām jūtām, lēmumu pieņemšanai Dons Kihots nobriest ar grūtībām.
Sadzīvē ir izklaidīgs, neuzmanīgs. Maz uzmanības pievērš kārtībai ap sevi. Ja dzīvo viens, tad ap Donu Kihotu pastāvīgi valda haoss, kura priekšā viņš jūtas bezpalīdzīgs. Apzinās šo savu vājību, kā arī to, ka citādāks nespēs kļūt. Ieradumos konservatīvs. Bieži vien ģērbjas interesanti, neparasti, ekstravaganti, bet mēdz būt diezgan neakurāts. Taču gadās arī ļoti kopti un pret savu ārējo izskatu uzmanīgi Dona Kihota tipi.
Bieži nav īsti pārliecināts, raksturojot lietu fiziskās īpašības. Priekšmetus pēta, aptausta. Lai izjustu ēdiena vai dzēriena garšu, Donam Kihotam tie ir vajadzīgi lielā vairumā. Nepacietības dēļ viņš arī ēd strauji, gandrīz vai «rij», it kā baidīdamies, ka ēdamo viņam kāds atņems. Slikti sakošļā barību, tādēļ tiem bieži novēro gastroenteroloģiskās problēmas. Laiku pa laikam viņam sāk zust dzīves tonuss, aptrūkst enerģijas un viņš ievēro, ka var to uzlabot ar ārējiem stimulantiem. Tie arī sagādā interesantus mirkļus, bez kuriem Dons Kihots nespēj dzīvot, tikai eksistēt, tāpēc viņu nopietni apdraud varbūtība kļūt par alkoholiķi vai narkomānu. It īpaši tajos gadījumos, kad viņa dzīves ritms ir saspringts, slodze liela – mūziķiem, modelēm u.c. Ja ir saslimis, arī ārstēšanos veic pastiprināti, vienas tabletes vietā var iedzert trīs. Ir nepacietīgs un pārgalvīgs attieksmē pret savu ķermeni, bojā veselību ar dažādām pārmērībām. Meklē radikālas ārstēšanās metodes, taču ar ikdienas profilaksi nenodarbojas – kaut ko darīt sāk tikai tad, kad ir jau saslimis.
Viņam ir nepieciešami skaisti, harmoniski apstākļi. Labprāt uzklausa padomus estētikas jomā. Viņam ļoti svarīgas ir paša vajadzības un komforts, taču diezgan viegli spēj izdzīvot arī askētiskos apstākļos, bez īpašām ērtībām, iztiekot ar vienkāršu pārtiku, mēbelēm. Viegli tērē naudu. Neskaita santīmus, ja vēlas pamēģināt kaut ko jaunu – dārgu dzērienu, apģērbu vai braucienu limuzīnā. Mīl kompānijas, saviesīgus vakarus, emocionālu saskarsmi. Ja viņa dzīvi nebagātina un nepilda pozitīvās emocijas, Dons Kihots ilgi var atrasties apātiskā stāvoklī. Viņam var būt straujas garastāvokļa un pašajūtas maiņas. Kustīgumu, jokošanos, dzīvesprieku nomaina nomāktība, vienaldzība, nesabiedriskums, pilnīgs inertums un gulšņāšana.
Pastāvīgi uzmana savas laika rezerves. Citus cilvēkus mēdz skubināt, steidzināt, taču ar savu (un tātad arī ar citu) laiku rīkojas tā, kā pats grib, ir regulārs kavētājs. Nereti nokavē vai aizmirst laikus izdarīt, ko solījis. Viņš var periodiski būt gan pārāk nemierīgs un rosīgs, gan uzsvērti nesteidzīgs. Dons Kihots dzīvo pēc savas laika izpratnes, pielāgojas laikam un izjūt, kādu tempu diktē viņa iekšējais pulkstenis. Citiem bieži vien šo savu īpašību un rīcību nespēj tā īsti izskaidrot.
Jautājumus, kas viņu interesē, Dons Kihots mēdz noskaidrot citiem neizdevīgā laikā un runāt par tiem tik ilgi, cik grib. Viņš vēlas darīt to, ko grib tad, kad grib, un viņu pārāk neuztrauc tas, ka otrs cilvēks steidzas vai ir ieplānojis laiku kaut kam citam. Taču pats tādu attieksmi pret sevi nepieļauj – atklāti izrāda, ja pēc viņa domām otrs kaut ko saka, prasa vai gaida «nelaikā».
Diezgan labi spēj pareģot notikumu attīstības pamattendences, jo uztver likumsakarības. Interesējas par katastrofām, stihiskām nelaimēm, masveida cilvēku nāves gadījumiem un citiem liktenīgiem notikumiem.
Labi pārvalda paralēlo darbību tehnoloģijas – vienlaikus spēj producēt vairākus dažāda veida procesus. Cenšas darīt maksimāli daudz darbu uzreiz. Kaut arī finanšu un uzņēmējdarbības sfērā ir apķērīgs un atjautīgs, parasti iesāk vienlaikus pārāk daudzas lietas un drīz vairs nespēj visam izsekot. Līdz ar to gan pats, gan viņa darbs cieš no nepabeigtības un rezultativitātes trūkuma. Daudz problēmu viņam sagādā arī nepacietība un neuzmanība.
Mīl komandēt un dot norādījumus. Viņam ir vajadzīgi tādi cilvēki un objekti, kurus viņš varētu «pārbīdīt» pēc saviem ieskatiem. No nelielas ieceres Donam Kihotam izveidojas plaša mēroga pasākums, kura realizācijai jau vajag tērēt vairāk enerģijas.
Galvā ienākušās idejas viņš tūlīt pat izmēģina praksē. Dons Kihots ir brīnišķīgs eksperimentētājs un unikāla aprīkojuma uzstādītājs, ierīkotājs, efektīvi darbojas jauno tehnoloģiju jomās. Tos bieži redz ļoti daudzās nozarēs, bet ne katrreiz izvēlētais darbs un profesija tam ir pa spēkam. Mūziķi, diezgan veiksmīgi aktieri – it īpaši lomās, kur nepieciešama spēcīga balss vibrācija un prāva deva emociju un atraktivitātes.


Rekomendācijas
Par jūsu spēcīgo pusi, neapšaubāmi, ir labi attīstīta izzinošā domāšana. Jums galvā bieži ienāk interesantas, perspektīvas idejas. Jūs mākat iekļūt ar prātu notikumu dzīlēs un paredzēt to attīstības perspektīvas. Jūsu attīstītā intuīcija palīdz Jums pareizu lēmumu izvēlē. Jūs esat spējīgi ieskatīties lietu un parādību pašā būtībā. Jūs daudz izlasāt un interesējaties par visu jauno, neparasto. Tomēr tajā slēpjas bīstamība „izšķērdēt" savus spēkus, zaudēt galveno interesi, noteicošo Jūs kā personību.

I Jūsu intuitīvo ideju un minējumu instrumentu realizācijai kalpo loģika. Jūs tiecaties loģiski pamatot savas idejas un pārliecināt ar to pašu apkārtējus ļaudis par to pareizumu. Pateicoties šai īpašībai ap Jums apvienojas Jūsu domubiedri. Jūs - ienaidnieks konservatīvismam un visam novecojušam. Tajā slēpjas bīstamība nostāties totāla nihilisma pozīcijās.

Jūsu pamatproblēma – tā ir neprasme pareizi izprast attiecības starp ļaudīm. Īpaši grūti Jums - apzināties patieso attieksmi pret Jums no apkārtējo puses.

Pēc tam, kad Jūs esat intuitīvi izpratis cilvēku, viņš top Jums neinteresants. Jūs nezināt, ka ar viņu darīt tālāk. Tas var naidīgi noskaņot viņu pret Jums. Kā arī Jūs neredzat savus patiesos nelabvēļus. Nesteidzaties izdarīt secinājumus par cilvēkiem, kuri Jums ir apkārt.

Cenšaties tikt skaidrībā attiecībā par šo jautājumu pēc to objektīvām rīcībām. Jums ir grūti iegūt stabilas labas attiecības ar tuviniekiem. Jūs varat netīši izpaust nesmalkjūtību, izjaukt izveidojušos attiecību harmoniju.

Apvaldiet acumirkļa reakciju uz tuva cilvēka to vai citu rīcību. Jums noderīgas ir arī sekojošas rekomendācijas. Neaizraujieties ar pārlieko demokrātismu, kurš Jums nemanot var pārtapt par familiaritāti. Tas var veicināt Jūsu autoritātes graušanu cilvēku starpā.

Savā uzvedībā vairāk izrādiet takta izjūtas, lai nešokētu ļaudis ar savu atklātību un taisnumu. Tādējādi Jūs variet iedzīvoties nelabvēļos, pat paši to nevēlēdamies. Vēl viena no Jūsu problēmām – tā ir neprasme būt pastāvīgi savāktam, vāja pašdisciplīna. Tādēļ Jūs neizpildāt savus ikdienas darbus, kā rezultātā netiek pildīti paredzētie pasākumi vai uzstādītais darba grafiks. Dariet visu savlaicīgi.

Ja Jūs esat priekšnieks, tad pievērsīsiet uzmanību tam, lai nenonāktu līdz voluntārismam. Izvairieties no nepamatota spiediena pastiprināšanas uz darbiniekiem, nepārcenšaties prasīgumā un gribas uzspiešanā. Dēļ šādas neadekvātas reakcijas Jūs varat nokļūt smieklīgā situācijā. Savas potenciālās vēlmes enerģiju pārslēdziet uz nodarbībām ar sportu, lai dotu tai izlādi. Tas paaugstinās Jūsu dzīves tonusu, izstrādās izturību. Jūs kļūsiet savāktāki, disciplinētāki.